کد خبر : ۱۸۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰ -27 June 2020
وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که ما در مقابله با ظلم و در مقابله با وحشیگری از اصول انسانی خود تخطی نمی‌کنیم.
به گزارش «آزادی»، محمد جواد ظریف بطی سخنانی در «کنگره ملی نفس‌های سوخته»، با بیان اینکه ما در فاجعه سردشت دو جلوه از انسانیت و وحشیگری را همزمان می‌بینیم، از انسانیت و قدرت ایثارگرانی که هیچگاه از دایره انسانیت خارج نشدند و هیچگاه مقابله به مثل نکردند به عنوان افتخاری برای جمهوری اسلامی که در تاریخ ثبت شد نام برد و گفت: ما در مقابله با ظلم و در مقابله با وحشیگری از اصول انسانی خود تخطی نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: سازمان ملل متحد چندین بار هم نگرانی جمهوری اسلامی ایران در استفاده از سلاح شیمیائی توسط عراق و هم ادعا‌های عراقی‌ها علیه کشورمان را بررسی و بازرسی کرد و در همه این رسیدگی‌ها و بازرسی‌ها به این نتیجه متقن رسید که آن طر فی که از سلاح‌های شیمیائی استفاده کرده رژیم صدام بوده است.

وزیر امور خارجه یادآور شد: اولین باری که شورای امنیت سازمان ملل استفاده عراق از سلاح شیمیائی را محکوم کرد در پایان جنگ ایران و عراق بود.

ظریف در ادامه با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اظهارکرد: امروز آمریکا دارو‌هایی که برای قربانیان شیمیایی نیاز هست و دارو‌هایی که برای بقیه ایثارگران نیاز هست و دارو‌هایی که برای بیماران مختلف نیاز هست را از طریق تحریم‌های غیر انسانی مانع می‌شود.

وی اضافه کرد: دولت آمریکا نه در سلاح شیمیایی مبانی بشری را می‌شناخت و نه در تحریم‌ها مبانی بشری را می‌شناسدو نه در تروریسم اقتصادی خودش مبانی بشری را رعایت می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار