کد خبر : ۱۸۳۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷ -21 May 2020
سخنگوی طالبان بعد از مذاکره میان سران این گروه و نماینده آمریکا، هشدار داد هرگونه مکانیسمی خارج از توافق دوحه، به منزله ایجاد مانع در روند صلح است.
به گزارش «آزادی»  سهیل شاهین سخنگوی دفتر طالبان در قطر امروز پنجشنبه، در توئیتی نوشت که ملابرادر معاون سیاسی این گروه در روز‌های گذشته نشست‌های پی در پی و گفتگو‌های مفصلی با زلمای خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا، داشته که موضوع آن چگونگی عملی شدن توافقنامه دوحه بوده است.

به گفته وی، در این نشست‌ها، درباره تسریع روند صلح گفتگو‌های مفصلی انجام شده و ملابرادر تاکید کرده که حل مسئله افغانستان در عملی شدن کامل توافقنامه است.

شاهین همچنین از آزادی زندانیان به عنوان زمینه‎ساز آغاز مذاکرات بین الافغانی یاد کرد و گفت: بدون توافقنامه، میکانیسم‎های دیگر به معنای ایجاد موانع در روند صلح تلقی می‎شود.

به گفته وی، در حال حاضر هم روند صلح آسیب دیده و تعویق بیشتر به منزله افزایش خسارت است.

احتمالاً اشاره شاهین به دیدار‌های دیروز زلمای خلیلزاد با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله مسئول شورای عالی صلح است.

به گفته ارگ ریاست جمهوری، طرفین درباره اقدامات بعدی در پروسۀ صلح صحبت و بر تامین آتش‌بس یا کاهش خشونت قبل از آغاز مذاکرات مستقیم، تاکید کرده‎اند.

خلیل‌زاد هم مدعی است که این موضوعات را با طالبان مطرح خواهد کرد.

گفتنی است خلیل زاد روز گذشته پس از سفر به قطر و دیدار با هیات طالبان، وارد کابل شد.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، طالبان ، صلح
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار