کد خبر : ۱۸۳۳۰
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱ -20 May 2020
فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران از ابتلای ۲۲۶ نفر به کرونا در تهران طی ۲۴ ساعت گذشته و همچنین از کاهش ۳۲درصدی آمار مرگ‌ومیر بیماران کرونایی در تهران خبر داد.

به گزارش «آزادی»، دکتر علیرضا زالی در گفت‌و‌گوی زنده خبری گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۵ بیمار در بخش‌های عادی بیمارستان‌های استان تهران بستری شدند که نسبت به روز گذشته ۱.۵ درصد کاهش داشته است و ۶۱ بیمار نیز در بخش‌های ویژه بستری شدند که تفاوت آماری چشمگیری با روز گذشته نداشته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با بیان این‌که ۲۹۲ بیمار از مجموع بیمارستان‌های تهران ترخیص شده‌اند از کاهش ۳۲ درصدی آمار مرگ‌ومیر بیماران کرونایی نسبت به روز گذشته خبر داد.

زالی کاهش نسبی و با شیب ملایم آمار‌ها در روز‌های اخیر را نتیجه رفتار مناسب شهروندان تهرانی دانست که با رعایت اصول بهداشت فردی، توجه به پروتکل‌های بهداشتی و به‌ویژه حضور کمتر افراد پرخطر، مسن و یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای در سطح شهر باعث حصول این نتیجه شدند و با استمرار چنین رفتاری می‌توانند نقش ارزنده و پررنگی در حفظ وضعیت موجود داشته باشند.

وی برای دستیابی به نتایج مطلوب‌تر، استمرار سیر نزولی آمار و جلوگیری از افزایش در آمارها، رعایت مواردی را که باعث تقلیل شیوع بیماری و آمار بیماران بستری می‌شود از سوی مردم و شهروندان لازم برشمرد.

زالی با اشاره به این که نگرانی‌ها هنوز پابرجاست و هیچ شواهد علمی و متقنی مبنی بر تضعیف ویروس کرونا وجود ندارد گفت: رفتار تهاجمی ویروس مانند گذشته وجود دارد و نمی‌توان در آن تغییری ایجاد کرد.

زالی رعایت بهداشت فردی و در منزل ماندن افراد پرخطر را دو عامل اصلی در تقلیل آمار‌ها روز‌های اخیر ذکر کرد و افزود: مهم‌ترین نگرانی ما این است که در روز‌های آینده افراد پرخطر مانند افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای به درون بافت شهری برگردند و این اتفاق ممکن است میزان مراجعان به بخش‌های بیمارستانی را افزایش دهد.

وی مهمترین مسئله و آسیب خطرناک در اپیدمی‌ها را تسامح نسبت به بیماری دانست و اضافه کرد: می‌دانیم که مردم از این محدودیت‌ها خسته شده‌اند، اما باید بدانند که حفظ جان و سلامتی خود و فرزندان‌شان در گروی عمل به این محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: گرچه آمار با یک شیب ملایم رو به تنزل است، اما مهمترین موضوع در حفظ شرایط موجود و رسیدن به نقطه مطلوب؛ رعایت قطعی بهداشت فردی، توجه به پروتکل‌های بهداشتی و به‌خصوص اجتناب از تردد‌های غیرضروری است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار