کد خبر : ۱۸۲۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲ -19 May 2020
رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا سناتور مارکو روبیو، نامزد ریاست جمهوری سابق این حزب را به عنوان رئیس موقت کمیته اطلاعاتی این مجلس منصوب کرد.
به گزارش «آزادی» میچ مک کانل، رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا در بیانیه‌ای به منظور اعلام این تصمیمش گفت: خوشحال هستم که اعلام کنم سناتور مارکو روبیو دعوت من را برای خدمت به عنوان رئیس موقت کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا قبول کرده است.

این انتصاب به دنبال کناره‌گیری ریچارد بار از ریاست این کمیته آن هم در حالی که با تحقیقات اف بی آی درباره مبادلات بازرگانی‌اش روبرو است، صورت گرفته است.

روبیو از که جمهوریخواهان تقابل‌طلب و تندروی سنای آمریکا است یکی از حامیان فعال افزایش تحریم‌های این کشور علیه روسیه در شش سال گذشته بوده است.

در بیانیه مک‌کانل آمده است: سناتور روبیو مدت یک دهه را به عنوان یک عضو ارشد کمیته‌های اطلاعاتی و روابط خارجی سنای آمریکا کار کرده است. او در خصوص موضوعات مختلف از چین و روسیه گرفته تا ایران و کره شمالی و مسائل مربوط به استبداد و ناآرامی در نیمکره ما سالهاست که به کارش وارد بوده است.

او همچنین یک حامی سرنگون کردن نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا و جایگزینی وی با خوآن گوآیدو، رهبر مخالفان این کشور بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار