کد خبر : ۱۶۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹ -02 April 2020
روابط عمومی ارتش با قدردانی از ابراز لطف اقشار مختلف جامعه، نسبت به اقدامات جهادی ارتش در راستای مبارزه با کرونا، اعلام کرد: این نهاد، همواره خود را فدایی ملت بزرگ ایران می‌داند و همچنان که در صحنه‌های مختلف ثابت کرده است، با تمام وجود، پشتیبان این نظام و مردم شریف است.
به گزارش «آزادی» ، در پی ایجاد مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاه دوهزار تخت خوابی طی ۴۸ ساعت و همچنین دیگر اقدامات جهادی ارتش در مقابله با ویروس کرونا در استان‌های کشور، خانواده معظم شهدا، جانبازان، پیشکسوتان و مسئولان کشوری و لشکری از راه‌های مختلف با صدور پیام، تماس تلفنی، ارسال پیام به اکانت‌های رسمی ارتش در شبکه‌های اجتماعی داخلی، یادداشت در صفحات منتسب به ارتش در فضای مجازی و ... از این اقدامات جهادی و مدیریت انقلابی فرماندهان و کارکنان ارتش در حوادث و بحران‌های مختلف بویژه مبارزه با ویروس منحوس کرونا تقدیر کردند.
مخاطبان فعال ارتش نیز در فضای مجازی با انتشار هشتگ‌های مختلف از جمله #ارتش_فدای_ملت، #ارتش_انقلابی، #ارتش_ولایی، #مدیریت_انقلابی_کار_جهادی، #ارتش_مردمی و ... مراتب قدردانی و تشکر خود را از فرماندهان و کارکنان ایثارگر ارتش در راستای رفع آلام مردم و ایجاد موج دلگرمی در فضای جامعه تلاش می‌کنند را اعلام داشته اند.
روابط عمومی ارتش، پیام‌های ارزشمند و ابراز لطف اقشار مختلف جامعه نسبت به ارتش را مایه دلگرمی آحاد فرماندهان، کارکنان و کادر درمانی ارتش عنوان کرد و ضمن قدردانی از آن‌ها، اعلام کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره خود را فدایی ملت بزرگ ایران می‌داند و همچنان که در صحنه‌های مختلف ثابت کرده است، با تمام وجود پشتیبان این نظام و مردم شریف است و از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، نیرو‌های مسلح ایران اعم از ارتش، سپاه و بسیج در همه مواقع از حضور در صحنه‌های نبرد تا کمک در بلا‌های طبیعی مثل سیل و زلزله در کنار مردم حضور داشته است. امروز هم که ویروس ناخوانده کرونا از کشور چین شیوع پیدا کرده و هم اکنون بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر کرده با تمام امکانات و ظرفیت‌های خود را به درخواست وزارت بهداشت و دولت پای کار آورده است.
ارتش در اولین قدم، قرارگاه زیستی را با هماهنگی اداره‌های بهداشت و درمان نیرو‌های زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی فعالیت‌های مقابله‌ای با ویروس کرونا را در مجموعه ارتش ایجاد کرد. بیمارستان‌های هاجر و خانواده نیروی زمینی، بیمارستان بعثت نیروی هوایی و بیمارستان گلستان نیروی دریایی ارتش از مراکز متعدد ارتش برای مقابله با این ویروس در نظر گرفته شد.
همچنین مرکز تخصصی تشخیص ویروس کرونا با عنوان «آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا» توسط دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شد.
در همین راستا رهبر معظم انقلاب با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح با تقدیر از خدمات نیرو‌های مسلّح به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم سازماندهی این خدمات در قالب «قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع)» برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تأکید کردند.
پس از دستور رهبر معظم انقلاب در خصوص تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی، امیرسرتیپ کیومرث حیدری طی حکمی از سوی سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، به عنوان فرمانده میدانی اقدامات درمانی و پیشگیری ارتش در خصوص مقابله با ویروس کرونا منصوب شد.
در طول مدت شیوع ویروس کرونا، ارتش و سپاه، بسیج با تمام امکانات شروع به ضدعفونی شهر‌ها و استان ها، برپا کردن بیمارستان‌های سیار، تولید ماسک، مواد ضدعفونی، گان و لباس‌های حفاظت اقدام کردند.
منبع: ایرنا
برچسب ها: آزادی ، ارتش ، ملت ، ایران
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار