کد خبر : ۱۶۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳ -31 March 2020
عملیات بهداشتی بیولوژیکی قرارگاه نجف نیروی زمینی سپاه در غرب کشور با محوریت سه استان ایلام، کرمانشاه و همدان امروز سه شنبه دوازدهم فروردین ماه با حضور یگان‌های مختلفی از این قرارگاه در شهر ایلام با رمز یا امام رضا (ع) برای مبارزه بیولوژیکی با ویروس کرونا آغاز شد.
به گزارش «آزادی» در آیین شروع به کار این عملیات یک روزه فرمانده قرارگاه نجف سپاه در غرب کشور اظهار داشت: بسیج، سپاه و نیرو‌های جهادی از جمله نهاد‌های انقلابی و مردمی هستند که همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور پا به عرصه مبارزه بیولوژیکی و بهداشتی با این دشمن ناپیدا گذاشتند.

سردار محمد نظر عظیمی افزود: سپاه، بسیح و نیرو‌های جهادی به صورت خودجوش، با روحیه جهادی و جنگنده، خستگی ناپذیر با تمام توان و ظرفیت خود بدون هیچ چشم داشتی همپای وزارت بهداشت و دیگر دستگاه‌های عضو ستاد کرونا وارد عمل شده و برای نابودی و مهار این ویروس در تلاش هستند.

وی یادآور شد: بدنه سپاه به همراه نیرو‌های بسیجی و جهادگر مردمی خود همواره پای ثابت تمام صحنه‌ها و کارزار‌ها بوده و هر جا که وجود این نهاد انقلابی و ارزشی در صحنه احساس و لازم شود، برای خدمت رسانی به جامعه حضور می‌یابد و اکنون در بحبوهه سرایت ویروس کرونا برای مقابله با این بیماری همه گیر پا به عرصه مبارزه بیولوژیکی و بهداشتی گذاشته است تا سلامت شهروندان تامین شود.

سردار عظیمی اضافه کرد: سپاه در کنار بسیجیان و جهادگران خود در نقاط مختلف کشور خطر مبارزه با ویروس کرونا را به جان خریده اند و در تلاشند تا بار دیگر سلامت و آرامش بهداشتی را به جامعه بازگردانند و هدف تعالی بخش آن‌ها حفظ سلامت جسمانی و روانی شهروندان و پاک سازی ایران از این ویروس است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام هم گفت: عملیات بهداشتی بیولوژیکی قرارگاه نجف در غرب کشور متشکل از استان‌های ایلام، کرمانشاه و همدان است که دیروز در شهر‌های چوار و ایوان انجام گرفت و امروز در شهر ایلام انجام می‌شود.

سردار جمال شاکرمی اظهار داشت: در این عملیات بیولوژیکی یگان‌هایی از این سه استان برای پاکسازی معابر عمومی، اماکن پرتردد، ادارات، بانک ها، مغازه ها، نانوایی‌ها و دیگر نقاط محل تردد عامه مردم ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

یگان‌های تابعه قرارگاه نجف حاضر در این عملیات، لشکر ۲۹ نبی اکرم (ص) کرمانشاه، تیپ تکاور پیاده انصار الرسول (ص) جوانرود، تیپ مردم پایه انصارالحسین (ع) همدان، تیپ مردم پایه امیرالمومنین (ع) ایلام مستقر در کرمانشاه، گروه ۶۲ توپخانه و پدافند هوایی مومنون، گروه ۴۳ امام علی (ع) مهندسی نیروی زمینی، مرکز بهداری غرب نیروی زمینی به همراه نیرو‌های جهادی و بسیج امیرالمومنین (ع) ایلام در این رزمایش حضور دارند.

در کنار نیرو‌های نظامی برخی دیگر از دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری از بیماری کرونای استان از جمله آب و فاضلاب شهری و روستایی، امور عشایری، راهداری، نیروی انتظامی، منابع طبیعی و آبخیزداری، شهرداری، هلال احمر، فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشارکت دارند.

در این عملیات بهداشتی بیولوژیکی ادوات تخصصی، چون دستگاه رفع آلودگی، جنگ نوین، واکنش سریع بهداشت، یگان‌های موتوری و خودرویی حضور دارند و تا غروب تمام مناطق ایلام را که توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات بلوک بندی شده است ضد عفونی می‌کنند.

۶۰ خودرو سبک و سنگین جنگ نوین و رفع آلودگی و خودرو‌های تاکتیکی، ۴۰ دستگاه موتورسیکلت با راکب مجهز به کوله‌های موتوری و ۶۰ دستگاه کوله سم پاش انفرادی از جمله تجهیزات مورد استفاده در رزمایش بزرگ دفاع بیولوژیکی سپاه در ایلام است و در این خصوص از ۵۰۰ نیروی انسانی آموزش دیده در قالب ۱۶۰ گروه جهادی استفاده شده است.
منبع: ایرنا
برچسب ها: آزادی ، عملیات ، بیولوژیک ، سپاه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار