کد خبر : ۱۶۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷ -24 March 2020
همزمان با شیوع ویروس کرونا در جهان و زمین‌گیر شدن هزاران هواپیما به خاطر نبود مسافر، حالا فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی با مشکل نبود جا برای پارک این هواپیما‌ها مواجه شده‌اند.
به گزارش «آزادی» شیوع ویروس کرونا از چند جهت شرکت‌های هواپیمایی را دچار مشکل کرده است. اعمال محدودیت در مسافرت‌های هوایی از یکسو و نبود مسافر از سوی دیگر باعث شده است که شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی در سراسر جهان با مشکل جدی در پرداخت بدهی‌ها و حقوق کارمندان خود مواجه شوند، اما کار به اینجا ختم نمی‌شود، چرا که حالا با زمینگیر شدن هزاران هواپیما در فرودگاه‌های جهان، جا برای پارک این هواپیما‌ها وجود ندارد.

به گزارش مؤسسه سیریوم دیتا در حال حاضر تعداد هواپیما‌های پارک شده در فرودگاه‌های جهان به دو برابر نسبت به ابتدای سال افزایش یافته و بیش از ۵ هزار هواپیما در فرودگاه‌ها پارک شده است.

آشیانه‌های تعمیر و نگهداری، مسیر‌های تاکسی کردن هواپیما‌ها و حتی برخی باند‌های فرودگاه‌ها به جای پارک هواپیما تبدیل شده است و حتی برخی باند‌های فرود به محل پارک هواپیما‌ها تبدیل شده و نکته اینجاست که برخی از این هواپیما‌ها به قدری بزرگ هستند که زمینی به مساحت سه‌چهارم یک زمین فوتبال آمریکایی را اشغال می‌کنند.

با توجه به آنکه برخی شرکت‌های بزرگ هواپیمایی نظیر کانتاس استرالیا و هواپیمایی سنگاپور اعلام کرده‌اند که طی هفته‌های آینده پرواز‌های بیشتری را لغو خواهند کرد، احتمالاً طی روز‌های آینده شاهد افزایش تعداد هواپیما‌های پارک شده در جهان خواهیم بود.

فرودگاه فرانکفورت در آلمان که بزرگترین فرودگاه این کشور به شمار می‌رود، حالا به شهر ارواح تبدیل شده و باندها، تاکسی‌ویو‌ها و حتی پل‌های این فرودگاه به پارکینگ هواپیما‌هایی نظیر لوفتانزا و کندر تبدیل شده است.

شرکت لوفتانزا حتی برای پارک هواپیما‌های خود یک فرودگاه نظامی در زوریخ سوئیس را اجاره کرده است.

شاهد شرایط مشابهی در فرودگاه‌های بزرگ جهان نظیر هنگ‌کنگ، سئول، برلین و وین هستیم.

در دو ایالت کالیفرنیا و آریزونا آمریکا هم برخی فرودگاه‌ها در دل صحرا و کویر به محل پارک هواپیما‌های مسافربری تبدیل شده است.
برچسب ها: آزادی ، فرودگاه ، پارک ، هواپیما
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار