کد خبر : ۱۶۷۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹ -23 March 2020
استاندار فارس گفت: حفاظت و حراست از سلامتی مردم اولویت اول مدیریت ارشد استان است.
به گزارش «آزادی» ، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که با حضور فرمانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، روسای شبکه‌های بهداشت و مدیران بیمارستان‌های استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهارداشت: اقناع سازی مردم استان و کنترل شدید تردد‌ها از مهم‌ترین و اثرگذارترین اقداماتی بود که به منظور مقابله با شیوع کرونا در فارس صورت گرفت.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که مردم فارس با توجه به فرهیختگی، به خوبی در کنترل تردد‌ها به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا همکاری کردند، افزود: وضعیت استان فارس با توجه به وسعت جغرافیایی و میزان و پراکندگی جمعیت در سطح کشور نسبتا مناسب است و با وجود مشکلات زیادی که ویروس کرونا برای مردم ایجاد کرده است باید تلاش کنیم با قطع زنجیره ارتباط انسانی، جلوی گسترش آن را بگیریم.
 
وی با اشاره به تعطیلی همه مراکز تفریحی، سیاحتی، اقامتی و زیارتی در استان فارس و کاهش تردد مهمانان نوروزی، گفت: سفر‌ها در نوروز امسال حدود ۸۰ درصد کاهش یافته است و عمده تردد‌ها درون استانی است.
استاندار فارس ادامه داد: پایانه‌های مسافربری، قطار و فرودگاه‌های استان به ندرت شاهد حرکت مسافران هستند و پرواز‌های خارجی نیز به میزان ۹۸ درصد کاهش یافته است.
 
دکتر رحیمی با بیان این که سمن ها، اماکن مذهبی، کمک‌های خیرین و همراهی مردم در مقابله با ویروس کرونا موثر بوده است، اظهارداشت: پرسنل بهداشت و درمان که با از خودگذشتگی در صف مقدم درمان و مراقبت از مردم هستند عملکرد بسیار خوبی داشته اند و آرزو می‌کنیم در سلامت کامل باشند، زیرا بیشترین سهم را در درمان و امدادرسانی به مردم و بیماران دارند.
نماینده عالی دولت در استان فارس خواستار توجه بیشتر وزارت بهداشت، درمان و آوزش پزشکی به دانشگاه‌های علوم پزشکی استان شد و تاکید کرد: تامین اعتبارات مورد نیاز استان برای پشتیبانی از اقدامات پیشگیرانه و درمانی برای مقابله با ویروس کرونا را در
 
دستور کار داریم و تلاش می‌کنیم از دست اندرکاران این حوزه به صورت معنوی و مادی قدردانی کنیم.
وی با تاکید بر این که کنترل و غربالگری مسافران به شدت انجام می‌شود، تصریح کرد: مسدود کردن جاده‌ها به صورت خودسرانه نباید در شهرستان‌های استان فارس صورت گیرد و هرگونه اقدامی در این زمینه با تصمیم شورای تامین و ابلاغ استانداری انجام شود.
استاندار فارس ادامه داد: افرادی که در خصوص ویروس کرونا در جاده‌ها مشکوک تشخیص داده شوند به اتفاق همراهان شان به مدت ۱۴ روز با هزینه شخصی خودشان قرنطینه خواهند شد مگراین که تصمیم بگیرند به مبدا خود بازگردند و از ادامه مسیر منصرف شوند.
 
دکتر رحیمی ابراز امیدواری کرد با تلاش پرسنل بهداشت و درمان، مراقبت‌های مردم شریف ایران و پیگیری‌های دولت تدبیر و امید و در راس آن‌ها دکتر روحانی، در سریع‌ترین زمان ممکن بر ویروس کرونا پیروز شویم.
 
در این جلسه تعدادی از فرمانداران و روسای دانشگاه‌ها و شبکه‌های بهداشت و بیمارستان‌های استان فارس گزارشی از وضعیت مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های خود ارائه کردند و استاندار فارس دستوراتی را در زمینه تقویت اقدامات پیشگیرانه و درمانی، به آنان ابلاغ کرد.
منبع: برنا
برچسب ها: آزادی ، حفظ ، جان ، سلامت ، مردم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار