کد خبر : ۱۶۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳ -20 March 2020
وزارت خارجه لبنان در اعتراض به اقدام آمریکا در خارج کردن یک جاسوس صهیونیست از خاک لبنان، سفیر واشنگتن در بیروت را احضار کرد.
به گزارش «آزادی»، وزارت امور خارجه لبنان سفیر ایالات متحده آمریکا در بیروت را در اعتراض به آزادی جاسوس صهیونیستی احضار کرد.

رسانه‌های لبنان امروز جمعه گزارش دادند که «ناصیف حتی»، وزیر خارجه لبنان «دوروتی شیا»، سفیر آمریکا را در قضیه آزادی «عامر فاخوری»، جاسوس اسرائیل احضار کرده و از او در این باره و نحوه خارج کردن او از لبنان توضیح خواسته است.

رسانه‌های لبنان دیروز پنجشنبه گزارش دادند که بالگرد آمریکایی در حیاط سفارت آمریکا واقع در بیروت به زمین نشسته و فاخوری را که یکی از مهمترین مزدوران رژیم اسرائیل است، از لبنان خارج کرده است (جزئیات بیشتر).

سفیر آمریکا در لبنان هفته پیش از دستگاه قضای این کشور خواسته بود عامر فاخوری را آزاد کند.

دو روز بعد از این مداخله آمریکا، دادگاه نظامی لبنان عامر الفاخوری را که ملقب به قصاب بازداشتگاه الخیام در جنوب لبنان و جاسوس رژیم صهیونیستی است، تبرئه و حکم آزادی را صادر کرد.

الفاخوری اصلیتی لبنانی دارد، اما دارای تابعیت آمریکایی است و متهم به جاسوسی برای رژیم صهیونیستی هنگام اشغال لبنان نیز هست؛ او بر روند شکنجه زندانیان در بازداشت‌گاه «الخیام» در جنوب لبنان نظارت داشته است و معروف به قصاب الخیام است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعد از آزادی این مزدور و جاسوس آمریکایی-اسرائیلی از دولت لبنان در این باره تقدیر و تشکر کرد و گفت که اولویت دولت او، حمایت از شهروندان آمریکا است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار