کد خبر : ۱۵۹۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷ -27 February 2020
سید عباس موسوی گفت:وزارت امور خارجه نیز با تشکیل ستاد مبارزه با کرونا، در کنار وزارت بهداشت پیگیری ابعاد بین المللی موضوع از جمله تأمین نیاز‌های پزشکی را در دستور کار قرار داده است.
به گزارش «آزادی»  سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در تشریح اقدامات انجام شده از سوی وزارت امور خارجه در زمینه کمک به اقدامات بخش پرتلاش بهداشت و درمان کشورمان برای مبارزه با ویروس کرونا گفت: بلافاصله پس از تأیید انتشار ویروس کرونا در کشور، وزارت امور خارجه نیز با تشکیل ستاد مبارزه با کرونا، در کنار وزارت بهداشت پیگیری ابعاد بین المللی موضوع از جمله تأمین نیاز‌های پزشکی را در دستور کار قرار داده است.


موسوی افزود: در این ارتباط دریافت کمک‌های داوطلبانه از کشور‌های دوست پیگیری شده که به تدریج در حال نهایی شدن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: اولین محموله در این زمینه توسط دولت و صلیب سرخ چین تهیه شده که شامل حدود ۲۰ هزار کیت آزمایش کرونا و برخی لوازم دیگر است که بر اساس برنامه ریزی انجام شده فردا با یک پرواز ویژه هواپیمایی ماهان وارد کشور خواهد شد.

موسوی با قدردانی از کمک‌های سخاوتمندانه دولت و مردم چین افزود: جزئیات بیشتر در مورد کمک‌های چین و سایر کشور‌های دوست را پس از نهایی شدن به آگاهی هم میهنان خواهیم رساند.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، کیت ، کرونا ، درمان ، آزمایش
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: