کد خبر : ۱۵۸۸۲
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲ -26 February 2020
شرکت داروسازی "مدرنا" (Moderna) اعلام کرد که ساخت واکسن "کروناویروس" را تکمیل کرده و برای آزمایش‌های بیشتر به مقامات عالی سلامت آمریکا ارسال کند.
شرکت داروسازی "مدرنا" (Moderna) اعلام کرد که ساخت واکسن "کروناویروس" را تکمیل کرده و برای آزمایش‌های بیشتر به مقامات عالی سلامت آمریکا ارسال کند.

به گزارش «آزادي» و به نقل از آی‌ای، هم‌اکنون تمامی مردم سراسر جهان، به خصوص کشور‌های آلوده به "کرونا ویروس" سخت منتظر شنیدن خبر ساخت واکسن قطعی برای این ویروس هستند.

با توجه به شیوع کروناویروس، شرکت "مدرنا" (Moderna) خبر داد که نسخه آزمایشگاهی این واکسن را برای آزمایشات اولیه به مسئولان عالی سلامت آمریکا ارسال کرده است. شیشه‌های کوچک این واکسن به "موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار ایالات متحده آمریکا" (NIAID) ارسال شده‌اند.

شرکت "مدرنا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ما شیشه‌های واکسن "mRNA-۱۲۷۳" را به "مؤسسه ملی سلامت" (NIH) ارسال کردیم تا فاز اولیه مطالعاتی آن در آمریکا انجام شود.

قرار است محققان موسسه ملی سلامت آمریکا (NIH) آزمایشات فاز انسانی این واکسن را انجام دهند.

موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیردار آمریکا (NIAID)، یکی از ۲۷ موسسه تشکیل دهنده موسسه ملی سلامت آمریکا (NIH) است که همگی زیر نظر وزارت بهداشت این کشور فعالیت می‌کنند.

در حال حاضر دانشمندان سراسر جهان به دنبال ساخت واکسن "کرونا ویروس" هستند و البته که تنها زمان ثابت خواهد کرد کار تحقیقاتی کدامیک از آن‌ها مسمر ثمر واقع خواهد شد.

انتظار می‌رود که آزمایشات بالینی این واکسن اواخر ماه آوریل انجام شود. اگر این آزمایش‌ها موفقیت آمیز پیش رود، وضع مقررات و مطالعات عمیق‌تری را به دنبال خواهد داشت. به این ترتیب این احتمال وجود دارد که این واکسن تا سال آینده آماده توزیع نخواهد شد.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار