کد خبر : ۱۵۷۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹ -22 February 2020
در پی شیوع کرونا و اقدامات پیشگیرانه برای کنترل این بیماری، فردا یکشنبه ۴ اسفند و پس فردا دوشنبه ۵ اسفند مراکز آموزشی برخی استان‌ها از جمله استان مرکزی، قم، گیلان، گلستان، قزوین، همدان تعطیل است.
به گزارش «آزادی» احتمال تعطیلی مدارس برخی استان‌های کشور فردا یکشنبه ۴ اسفند ماه به دلیل برودت و سردی هوا و احتمال شیوع کرونا وجود دارد.

 
مدارس تهران ۲ روز تعطیل شد

سخنگوی آموزش و پرورش تهران: مدارس تهران فردا و پس فردا تعطیل شد
 
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره دلیلی مدارس تهران گفت: علت این تعطیلی آماده شدن مدارس است تا دانش آموزان در روز‌های آتی با امنیت وارد مدارس شوند.

اقداماتی، چون ضدعفونی و مسائل مرتبط با بهداشت مدرسه انجام میشود تا از روز‌های بعد اگر شرایط فراهم بود بچه‌ها به مدرسه بروند.

تعطیلی مدارس استان مرکزی

اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تمامی مدارس این استان برای پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و مراقبت در برابر ویروس کرونا تاپایان هفته جاری تعطیل است

در این اطلاعیه آمده است: به منظور پیشگیری از بیماری‌های تنفسی واگیردار و مراقبت در برابر ویروس کرونا تمامی آموزشگاه‌های زبان و علمی آزاد استان نیز تا پایان هفته تعطیل اعلام می‌شود.

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های قم

مدارس، دانشگاه ها، مراکز علمی و حوزوی استان قم روز‌های یکشنبه و دوشنبه تعطیل است.

در پی شیوع بیماری کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه برای کنترل این بیماری، روز‌های یکشنبه و دوشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی استان قم تعطیل است.

این گزارش حاکی است در پی شیوع بیماری کرونا، در استان قم و مرگ ۵ نفر بر اثر این بیماری، اقدامات و تمهیدات لازم در بخش‌های مختلف برای کنترل بیماری و جلوگیری از شیوع آن اندیشیده شده است.

مراکز آموزشی گیلان تا چهارشنبه تعطیل است

براساس مصوبه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، به منظور افزایش آمادگی‌ها و جلوگیری موثر از گسترش شیوع کرونا ویروس تمامی مراکز آموزشی و علمی اعم از مدارس، دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های غیر دولتی، پیش دبستانی‌ها و مهد‌های کودک گیلان از یکشنبه چهارم اسفند تا پایان روز چهارشنبه هفتم اسفند تعطیل است.

تعطیلی مدارس گلستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: به منظور حفظ سلامت دانش آموزان، فردا یکشنبه چهارم و پس فردا دوشنبه پنجم اسفندماه تمامی مدارس گلستان در همه مقاطع تعطیل است.

تعطیلی مدارس در تمامی نواحی و مناطق استان قزوین

باتوجه به تصمیم آموزش وپرورش استان، به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان عزیز و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی مدارس استان قزوین در روز‌های یکشنبه ۹۸/۱۲/۴ و دوشنبه ۹۸/۱۲/۵ تعطیل است.

مدارس همدان ۲ روز تعطیل شد

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان از تعطیلی تمامی مدارس دوره‌های تحصیلی استان طی دو روز آینده (چهارم و پنجم اسفندماه ۹۸) خبر داد.

تعطیلی مدارس زنجان

رییس روابط عمومی و اداره اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش زنجان اعلام کرد: به دلیل ضرورت ضدعفونی کامل مراکز و پیشگیری از شیوع هرنوع بیماری واگیردار تمامی مدارس استان (مناطق و نواحی ١٤ گانه) فردا یکشنبه چهارم اسفند در تمامی مقاطع صبح وعصر تعطیل خواهد بود.

رهبر طوماری گفت: طبق تصمیم اتخاذ شده و برای جلوگیری از شیوع هر گونه بیماری واگیردار این تصمیم در این استان اتخاذ شده است.

تعطیلی مدارس مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از تعطیلی دو روزه مدارس استان به دلیل اتخاذ تصمیمات لازم برای پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد.

علیرضا سعدی پور اظهار داشت: تمامی مدارس استان روز یکشبنه و دوشنبه به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا تعطیل خواهد بود و هرگونه جلسه و گردهمایی آموزشی در سطح ادارات آموزش و پرورش نیز ممنوع است.
خبرهای مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار