کد خبر : ۱۵۷۰۰
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶ -20 February 2020
همزمان با اعلام فوت دو نفر در ایران به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، آمار‌های رسمی نشان می‌دهد تا صبح امروز پنجشنبه ۲ هزار و ۱۳۱ تن در جهان به دلیل ابتلا به این بیماری که رسما به نام کووید ۱۹ (COVID-۱۹) شناخته شده است جان خود را از دست داده اند.
به گزارش«آزادی» ، تا بامداد امروز پنجشنبه ۷۵ هزار و ۲۰۴ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این میان ۷۴ هزار و ۶۷۹ تن آن‌ها در چین هستند.

گزارش‌ها حاکی است شمار کشته‌های این بیماری نیز ۲ هزار و ۱۳۱ نفر رسیده است که ۲ هزار و ۱۱۸ نفر آن‌ها در چین هستند، همزمان اعلام شده است ۱۶ هزار و ۳۲۹ نفر هم که به این ویروس مبتلا شده بودند درمان شده اند.

اما در چین به عنوان کانون ویروس کرونا آمار‌ها امروز هم مانند چند روز گذشته امیدوار کننده‌تر بود به طوری کمیسیون بهداشت این کشور اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۳۹۹ تن به امار مبتلایان اضافه شده است رقمی که در روز‌های گذشته دستکم به بالای دو هزار نفر می‌رسید.

گزارش‌های کمیته ملی بهداشت و سلامت چین حاکی است از مجموع ۳۹۹ نفری که در ۲۴ ساعت گذشته به کرونا مبتلا شده اند ۳۵۴ تن ان‌ها در استان هوبی و ۴۵ مورد جدید نیز در مناطق غیر از هوبی تایید شده است و به این ترتیب برای شانزدهمین روز متوالی روند نزولی نمایان است.

آمار‌ها حاکی است همچنین برای سومین روز متوالی موارد تازه تایید شده در مناطقی غیر از هوبی به زیر ۱۰۰ نفر کاهش یافته است علاوه بر این اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی کمیته‌های بهداشت و سلامت استان‌های مختلف چین نشان می‌دهد در بسیاری استان‌ها از جمله لیائونینگ، شانگهای، فوجیان، جیانگ سو، شین جیانگ، نینگ شیا، چینگ های، شان شی، مغولستان داخلی، تبت، یون نان و گویی جوئو، هیچ مورد تایید جدیدی در دو روز گذشته ثبت نشده است.

اما این ویروس در کشور دیگر هم تلفات و قربانیانی داشته است امار‌ها حاکی است تا صبح روز پنجشنبه در ژاپن ۷۱۰ نفر مبتلا شده و مرگ سه تن هم ثبت شده است.

علاوه بر ژاپن در کره جنوبی هم ۱۰۴ مبتلا و ۱ مرگ، سنگاپور ۸۴ مبتلا، هنگ کنگ ۶۶ مبتلا و ۲ مرگ، تایلند ۳۵ مبتلا، تایوان ۲۴ مبتلا و ۱ مرگ، مالزی ۲۲ مبتلا و آلمان هم ۱۶ مبتلا ثبت شده است.

بر اساس این گزارش‌ها در ویتنام ۱۶، استرالیا و آمریکا هر کدام ۱۵، فرانسه ۱۲، ماکائو ۱۰، امارات ۹ و انگلستان هر کدام ۹، کانادا ۸ و فیلیپین هم ۳ مبتلا و ۱ مرگ گزارش شده است.

گزارش‌ها حاکی است در ایتالیا نیز ۳ مبتلا، ایران ۲ مرگ، روسیه ۲ مبتلا، اسپانیا ۲ مبتلا و کشور‌های بلژیک، کامبوج، مصر، فنلاند، نپال، سریلانکا و سوید هر کدام ۱ مورد ابتلا به ثبت رسیده است.
منبع: ایرنا
برچسب ها: آزادی ، ویروس ، کرونا ، وضعیت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: