کد خبر : ۱۵۶۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷ -20 February 2020
وزیر کشور از ستاد انتخابات و سالن پشتیبانی الکترونیکی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بازدید کرد.
به گزارش«آزادی» ، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه با حضور در ستاد انتخابات در جریان روند برنامه‌ها و امکانات بخش پشتیبانی الکترونیکی قرار گرفت.

یک سری دستگاه‌های الکترونیکی در برخی حوزه‌های انتخابیه تعبیه شده که براساس آن فرد نتواند دوبار رای دهد. این دستگاه‌ها مجهز به اسکنری است که اثر انگشت رای دهنده در آن ثبت می‌شود. رای دهنده کد نامزد مدنظر و کد ملی خود را وارد می‌کند و پس از اسکن شدن اثر انگشت، نامزد‌هایی که به آنان رای داده، در قالب پرینت از آن دستگاه منتشر می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود. بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، تعداد ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۹۸۱ نفر است که تعداد ۲۰۰ هزار و ۱۹۸ نفر رای اولی هستند.

در کل کشور ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند. تعداد ۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری پیش بینی شده که از این تعداد، ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.

با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری به طور همزمان در روز دوم اسفند ماه برگزار می‌شود در مجموع حدود ۱۳ هزار و ۳۷۸ صندوق اخذ رای و ۱۱ میلیون برگ تعرفه در شعب اخذ رای استان تهران پیش بینی و توزیع شده است.
منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: