کد خبر : ۱۵۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸ -04 February 2020
مقامات بهداشتی شهر ووهان بیماران مبتلا به ویروس کرونا را به ۲ بخش تقسیم کرده اند؛ افراد بدحال و آن‌هایی که وضعیت عمومی بهتری دارند.
به گزارش«آزادی» ، دولت پکن با صرف میلیارد‌ها دلار هزینه خود را برای چند هفته و شاید چند ماه سخت در پیش رو آماده می‌کند.

بر اساس آمار‌هایی که ساعت به ساعت تغییر می‌یابد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین از ۲۰ هزار نفر فراتر رفته و از این تعداد بیش از ۴۲۵ نفر جان باخته‌اند.

دولت چین در شهر ۱۱ میلیون نفری ووهان (مرکز استان هوبی) که آن را در قرنطینه قرار داده، به سرعت در حال ساخت بیمارستان‌های تخصصی از سویی و تجهیز مدارس و سالن‌های ورزشی و اماکن عمومی با تخت‌های بیمارستانی به منظور بستری کردن بیماران مبتلا یا مشکوک به ابتلا به ویروس کروناست.

مقامات بهداشتی شهر ووهان چین که مرکز شیوع ویروس است و بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونای جدید را دارد، بیماران را با توجه به وضعیت عمومی‌شان به ۲ دسته خفیف و حاد تقسیم می‌کنند و اگر بیماری علایم شدید نداشته باشد آن‌ها را در مراکز عمومی که تبدیل به بیمارستان موقت کرده‌اند، می‌فرستند.

اما بیماران پرریسک و آن‌هایی که وضعیت عمومی خوبی ندارند به بیمارستان‌های تخصصی منتقل می‌شوند که امکانات پزشکی و قرنطینه‌ای بیشتری دارند. دولت چین اخیرا یک بیمارستان ۱۰۰۰ تخت‌خوابی مجهز مخصوص به بیماران مبتلا به کرونا را تنها ظرف مدت ۹ روز از صفر تا صد مورد افتتاح قرار داده است.

تصاویر زیر سالن کنگره عمومی در شهر ووهان چین را نشان می‌دهد که تبدیل به بیمارستانی موقت برای بستری کردن بیماران مبتلا به کرونا یا افراد مظنون به ابتلاست. در این مرکز قرار است بیماران با علایم خفیف یا آن‌هایی که مشکوک به ابتلا هستند، بستری شوند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: