کد خبر : ۱۵۰۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰ -26 January 2020
نخست وزیر عراق با صدور بیانیه‌ای حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد را محکوم کرد.
به گزارش «آزادی» به نقل از بغداد الیوم، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق در این بیانیه گفت: مجددا با شلیک چندین موشک به سفارت آمریکا به یک هیئت دیپلماتیک خارجی تعرض شد. ما چنین اقدامات خارج از قانون را رد و محکوم می‌کنیم. چنین رفتار‌های زشتی باعث تضعیف دولت می‌شود، به حاکمیت عراق لطمه وارد می‌کند و باعث شکستن حرمت هیئت‌های دیپلماتیک در کشور ما می‌شود.

وی در ادامه افزود: هدف قرار دادن سفارت آمریکا، عراق را به میدان جنگ مبدل می‌کند. به نیرو‌های عراقی دستور داده‌ایم تا پراکنده و مستقر شوند و به منظور جلوگیری از تکرار چنین حملاتی، اقدامات لازم را اتخاذ کنند و عاملان شلیک این موشک‌ها را دستگیر کنند تا در دادگاه مجازات شوند. چنین رفتار‌های شخصی و غیرمسئولانه‌ای باعث می‌شود تا عراق تاوان پیامد‌های خطرناک آن را پس دهد و به منافع ما ضرر وارد شود و رابطه ما با کشور‌های دوست خدشه دار شود و باعث می‌شود عراق به میدان جنگ تبدیل شود به ویژه این که دولت از طریق قانونی و پارلمان خواستار خارج شدن نیرو‌های خارجی از عراق شده است.

عبدالمهدی تصریح کرد: دولت عراق از تمامی هیئت‌ها و اماکن دیپلماتیک حمایت می‌کند و اقدامات قانونی لازم را انجام خواهد داد.

وی گفت: از تمامی طرف‌های مسؤول می‌خواهیم که جهت اجرای تعهدات عراق تلاش کنند و به ما کمک کنند تا مانع چنین اقداماتی بشویم که نتایج ناخوشایندی برای عراق به دنبال دارند.
خبرهای مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: