کد خبر : ۱۴۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۱ -19 January 2020
صدر اعظم آلمان از توافق شرکت کنندگان در کنفرانس برلین بر سر طرح جامع حل بحران لیبی خبر داد.
به گزارش «آزادي»، به نقل از روسیاالیوم، شرکت کنندگان در کنفرانس برلین درباره حل بحران لیبی بر سر برنامه جامع حل و فصل بحران این کشور به توافق رسیدند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان طی سخنانی گفت که شرکت کنندگان در کنفرانس بر لین بر سر طرح جامع حل بحران لیبی و ایجاد ساز و کاری برای نظارت بر آتش‌بس به توافق رسیدند.

صدر اعظم آلمان افزود: روند جدیدی را آغاز کردیم تا جرقه امیدی برای مردم لیبی باشد. هدف ما حمایت از طرح سازمان ملل متحد است.

مرکل گفت که ما متفق القول هستیم که نیاز به راه حل سیاسی در لیبی داریم و هیچ مجالی برای راهکار نظامی وجود ندارد، زیرا راه حل نظامی درد و رنج مردم لیبی را بیشتر می‌کند.

صدر اعظم آلمان گفت: ما به توافق رسیدیم که کمیته‌ای نظامی را مکلف به بررسی آتش بس در لیبی کنیم.

مرکل اظهار داشت: همه شرکت کنندگان در کنفرانس برلین تاکید کردند که از هیچ کدام از طرف‌های درگیر در لیبی حمایت نکنند.

صدر اعظم آلمان گفت که خلیفه حفتر (فرمانده گروه موسوم به ارتش ملی لیبی) و فایز السراج (رئیس دولت وفاق ملی لیبی) در کنفرانس برلین شرکت نکردند، اما ما از ان‌ها انتظار داریم به توافقات حاصل شده در این کنفرانس پایبند باشند.

وی افزود: ما توافق کردیم که هیچگونه حمایت خارجی از طرف‌های درگیر در کار نباشد.

وی افزود: همه شرکت کنندگان در کنفرانس برلین بر ضرورت احترام بر ممنوعیت واردات سلاح به لیبی و بهبود نظارت بر این امر در آینده تاکید کردند.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد نیز طی سخنانی در کنفرانس برلین گفت: بحران لیبی هیچ راه حل نظامی ندارد و همه شرکت کنندگان در کنفرانس برلین بر این موضوع تاکید کردند.

دبیرکل سازمان ملل گفت: من از جامعه جهانی می‌خواهم که به ممنوعیت واردات سلاح به لیبی پایبند باشند
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار