کد خبر : ۱۴۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶ -11 January 2020
هیچ راه دسترسی به ۱۱۵ روستای کرمان وجود ندارد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان از قطع راه ارتباطی ۲۲۹ روستای استان خبر داد و گفت: هیچ راه دسترسی به ۱۱۵ روستای کرمان وجود ندارد.
به گزارش «آزادي» مجید سعیدی با اشاره به سامانه بارشی که از اواخر وقت روز پنجشنبه به استان کرمان وارد شده اظهار داشت: با فعالیت این سامانه شاهد بارش سنگین برف و باران در جنوب، شرق و غرب استان کرمان هستیم.

وی با بیان اینکه این بارش‌ها باعث طغیان و سیلابی شدن تعدادی از رودخانه‌ها به ویژه در جنوب استان شده است عنوان کرد: در این بارش‌ها ۳۶۳ روستا در شهرستان‌های بافت، رابر، قلعه‌گنج، رودبارجنوب، منوجان، ریگان، جیرفت و کرمان در محاصره سیلاب قرار گرفتند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با ابراز اینکه شدت بارش‌ها به اندازه‌ای بوده که با وجود همه تلاش‌ها راه ارتباطی ۲۲۹ روستا هنوز قطع است افزود: ۵۹ روستا در محاصره سیلاب و ۵۶ روستا در محاصره برف قرار دارند که متاسفانه هیچ راه دسترسی به آن‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه سیلاب‌ها باعث قطعی برق بیش از یکصد روستا در استان شده است گفت: با وجود اقدامات انجام شده هنوز ۲۹ روستای استان فاقد برق است و تلاش‌ها برای وصل برق این روستا‌ها ادامه دارد.

سعیدی با عنوان اینکه با تلاش بی‌وقفه راهداران در شمال و جنوب استان کرمان، کلیه راه‌های استان کرمان باز است گفت: تنها جاده‌های قلعه‌گنج- بشاگرد – جاسک، چاه دادخدا – رمشک و رودبار – ایرانشهر هنوز مسدود است.

وی با بیان اینکه تردد در جاده‌های کوهستانی استان کرمان تنها با زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی امکان‌پذیر است تاکید کرد: هم استانی‌ها از سفر‌های غیرضرور خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اظهار اینکه خسارات زیادی در حوزه کشاورزی، زراعی، باغی و احشام، در حوزه زیرساخت‌ها، خطوط انتقال آب، برق و راه‌های روستایی، عشایری، جاده‌ها و ابنیه وارد شده است گفت: پس از تمام بارندگی‌ها میزان خسارات این سیلاب‌ها برآورد می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار