کد خبر : ۱۴۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰ -11 January 2020
رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت قزوین گفت: LPG گاز شهری و برای مصارف خانگی است در حقیقت این گاز یارانه‌ای است که نباید وارد مصارف حمل‌ونقل شود علاوه بر آن استفاده از این گاز خطرآفرین است و جان مردم را تهدید می‌کند.
رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت قزوین گفت: LPG گاز شهری و برای مصارف خانگی است در حقیقت این گاز یارانه‌ای است که نباید وارد مصارف حمل‌ونقل شود علاوه بر آن استفاده از این گاز خطرآفرین است و جان مردم را تهدید می‌کند.

به گزارش «آزادي» رضا یعقوبی رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت قزوین، در گفتگويي، اظهار کرد: بعد از سهمیه‌بندی بنزین با توجه به فروش جایگاه‌های عرضه سوخت کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی مصرف بنزین را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: سوخت CNG جایگزین بنزین شده است و میزان مصرف آن در بین شهروندان ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده و در حقیقت می‌توان گفت که در سبد سوخت خانوار‌ها CNG جایگزین بنزین شده است.

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت قزوین اشاره کرد: میزان مصرف و عرضه گازوئیل به‌مانند گذشته است و هیچ تغییری را شاهد نبودیم.

وی اشاره کرد: در سطح استان قزوین ۸۴ جایگاه فعال عرضه بنزین وجود دارد که از این تعداد ۲۹ جایگاه دومنظوره بوده و سوخت بنزین و CNG عرضه می‌کنند، همچنین ۳۰ جایگاه تک منظوره عرضه سوخت CNG وجود دارد.

یعقوبی بیان کرد: ۹۰ درصد جایگاه‌های عرضه سوخت CNG از طریق شرکت‌های وابسته به سازمان استاندارد مورد ارزیابی قرار گرفتند و تمامی جایگاه‌ها نیز از سازمان استاندارد گواهی استاندارد دارند.

وی گفت: سوخت CNG به دلیل نرخ پایین مورد استقبال همشهریان قرار گرفته است که به شهروندان توصیه می‌شود مسائل ایمنی را رعایت کرده و هنگام سوخت‌گیری از خودرو خارج شوند تا شاهد حوادث ناگوار در جایگاه‌های عرضه این سوخت نباشیم، همچنین باید دقت داشته باشند از کپسول‌های استاندارد استفاده و از جایگاه‌های که مورد تأیید سازمان استاندارد است سوخت‌گیری کنند.

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت قزوین اشاره کرد: گاز LPG برای مصارف خانگی است که متأسفانه به‌صورت غیرمجاز روی خودرو‌ها نصب می‌شود و رانندگان توسط این کپسول‌ها اقدام به سوخت‌گیری می‌کنند که این امر غیرقانونی است و فرمانداری، استانداری، سازمان صمت و دستگاه‌های نظارتی برای برخورد پای‌کار آمدند و با جدیت برخورد می‌کنند.

وی افزود: LPG گاز شهری و برای مصارف خانگی است در حقیقت این گاز یارانه‌ای است که نباید وارد مصارف حمل‌ونقل شود علاوه بر این استفاده از این گاز خطرآفرین است و جان مردم را تهدید می‌کند.

یعقوبی در پایان یادآور شد: شرکت نفت در سایت خود لیست مراکز مجاز را جهت نصب کپسول CNG معرفی کرده است که افراد می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار