کد خبر : ۱۴۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷ -08 January 2020
«مایکل مور» مستندساز برنده اسکار هالیوودی و از مخافان سرسخت سیاست‌های دولت آمریکا، در پستی جدید درصفحه اجتماعی خود درباره واکنش نظامی اخیر ایران علیه آمریکا نوشت.
«مایکل مور» مستندساز برنده اسکار هالیوودی و از مخافان سرسخت سیاست‌های دولت آمریکا، در پستی جدید درصفحه اجتماعی خود درباره واکنش نظامی اخیر ایران علیه آمریکا نوشت.

به گزارش «آزادي»، «مایکل مور» در این پست که درصفحع اینستاگرام خود منتشر کرده است ضمن اشاره به آغاز انتقام ایران به سبب شهادت سردار قاسم سلیمانی با ارائه تحلیلی درباره علت و ضرورت حضور او در عراق ازسوی ایران، این حضور را طبیعی دانسته و افزوده است:

انتقام توسط ایران آغاز شده است. من دعا می‌کنم که فرزندان و دختران ما در نیرو‌های مسلح خوب باشند. من اعتماد دارم و انتظار دارم که ایران وعده خود را حفظ کند و هیچ غیرنظامی آمریکایی را نکشد.

به یاد داشته باشید — هر آنچه شما از ترامپ و فامیل‌های او در مورد ایران می‌شنوید، مثل هر چیز دیگری که او می‌گوید دروغ است. خوشبختانه بسیاری از رسانه‌ها امشب در مورد دروغ‌های او درباره این جنگ همین حرف را می‌زنند. ما باید مقاومت کنیم. ما باید صحبت کنیم. ما نباید دروغ‌ها را تکرار کنیم.باعث تعجب من می‌شود که ایران هرگز به این کشور حمله نکرده است، هیچ وقت چیزی در کشور ما را بمباران و منفجر نکرده است، هرگز آمریکایی‌ها را در این خاک نکشت، هرگز تلاش نکرد ما را نابود کند - با توجه به آنچه که ما با آن‌ها انجام دادیم. یک تاریخ ۷۰ ساله مطلق و کاملاً ویرانگر ایالات متحده آمریکا که با رهبری کودتا برای سرنگونی دولت منتخب دموکراتیک ایران (۱۹۵۳) و سیا یک دیکتاتور را که ما به عنوان "شاه ایران" می‌شناسیم منصوب کرد. وی به مدت ۲۵ سال به عنوان یک قاتل بی‌رحمانه حکومت کرد - شکنجه، قتل، زندان‌ها از مخالفان پر شد. سرانجام مردم در سال ۱۹۷۹ با یک انقلاب قیام کردند، آن‌ها دست نشانده ما را سرنگون کردند و یک سال گروگان‌های آمریکا را نگه داشتند. اما آن‌ها را نکشتند و یک دقیقه پس از تحلیف ریگان آن‌ها را آزاد کردند.
 
یک سال بعد ما با متحد خود صدام حسین کمک کردیم به ایران حمله بکند. پس از هشت سال جنگ، ما به عراق کمک کردیم که قریب به یک میلیون ایرانی را بکشد. پس از آن ما تحریم‌ها را بر روی مردم ایران قرار دادیم و آن‌ها را حتی بیشتر رنج دادیم. آن‌ها نفت ما را داشتند و ما هرگر از تهدید کردن آن‌ها دست برنداشتیم. من نمی‌خواهم چیزی را توجیه کنم، فقط عقل سلیم را بیان می‌کنم. اگر به طور غیرقانونی به یک کشور دیگر حمله کرده و غیرنظامیان آن را به قتل برسانید، انتظار داشته باشید که خودتان توسط هر کسی در منطقه کشته شوید، زیرا شما هیچ حقی ندارید در آنجا باشید. من به شما می‌گویم سردار سلیمانی قصد حمله به آمریکا را نداشت. همه این‌ها توسط ترامپ ساخته شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار