کد خبر : ۱۳۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵ -03 December 2019
علی رغم بروز تنش های جدید در تجارت جهانی با اعمال تعرفه های جدید از سوی آمریکا بر کالاهای آرژانتین و برزیل و فرانسه، بازار طلا واکنشی نشان نداد و قیمت ها در بازه محدودی در نوسان است.
به گزارش«آزادی»، قیمت طلا در معاملات امروز به علت ایستادن سرمایه گذاران در حاشیه بازار، حتی با وجود بروز تنش‌های جدید در تجارت جهانی با وضع تعرفه بر کالا‌های برزیلی و آرژانتینی از سوی ترامپ، در بازه محدودی در نوسان است.

هر اونس طلا با ۲۷ سنت افزایش ۱۴۶۲.۷۱ دلار فروخته شد.

ترامپ دیروز تعرفه‌هایی بر واردات فولاد و آلومینیوم از برزیل و آرژانتین اعمال کرد و جبهه‌های جنگی در جنگ تجاری ایجاد کرد.

جیگار تریودا، تحلیلگر بازار گفت: «تن‌ها دلیلی که قیمت‌ها چندان افزایش نیافته، این است که تقاضا برای سرمایه گذاری برای طلا در این مناطق نیست.»

وی افزود: «جریان ورود سرمایه به صندوق‌های سرمایه گذاری با پشتوانه طلا کاهش یافته، تقاضا از سوی سرمایه گذاران بی رمق شده است و به این دلیل قیمت‌های طلا به این بی ثباتی ناشی از موضوعات تجاری واکنش نشان نداد.»

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری طلا در جهان ۰.۷ درصد در روز دوشنبه کاهش یافت و به ۸۸۹.۱۶ تن رسید که کمترین میزان از ۱۹ سپتامبر به شمار می‌رود.

آمار‌ها در روز دوشنبه نشان داد، همچنین دلالان، در هفته منتهی به ۲۶ نوامبر، معاملت بزرگی انجام ندادند.

تریودا گفت: «مردم انتظار دارند از تشنج جنک تجاری آمریکا و چین کاسته شود و بعلاوه اینکه فدرال رزرو آمریکا سیگنال‌هایی داده است که هیچ کاهش نرخ بهره‌ای انجام نمی‌شود تا تغییراتی در اقتصاد آمریکا بیفتد از اینرو احساس حاکم بر بازار طلا کاهشی است.»

به علت جنگ تجاری آمریکا و چین، طلا از ابتدای سال جاری میلادی تا این لحظه بیش از ۱۳ درصد افزایش قیمت داشته است.
منبع: فارس
برچسب ها: آزادی ، درجا زدن ، قیمت ، بازار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار