کد خبر : ۱۳۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱ -03 December 2019
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان گفت: توجه نکردن دستگاه‌های دولتی به موضوع اطلاع‌رسانی موجب فاصله بین دولت و مردم، بروز بخشی از بی‌اعتمادی‌ها در جامعه و آسیب به سرمایه‌های اجتماعی شده است.
به گزارش «آزادی» ابوالقاسم الماسی روز سه‌شنبه در شورای اصلاع رسانی استانداری همدان افزود: دنیای کنونی به عنوان دنیای ارتباطات، تبدیل به دهکده جهانی شده و هر کس به یک رسانه تبدیل شده به گونه‌ای که با کسب و انعکاس اخبار، فضای افکار عمومی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه مدیریت افکار عمومی در فضایی که همه افراد به یک رسانه تبدیل شدند کار بسیار سخت و دشواری است گفت: در این میان توجه نکردن دستگاه‌های دولتی به موضوع اطلاع رسانی و افکار عمومی موجب فاصله بین دولت و مردم شده است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان اظهار داشت: کم کاری مسئولان نسبت به شفاف سازی اطلاعات موجب جایگزین شدن و انعکاس اطلاعات منفی شده چرا که نگاه برخی مسئولان به مساله اطلاع رسانی سطحی است.

الماسی ادامه داد: در شرایطی که همه افراد تبدیل به رسانه شدند، مجموعه دستگاه اطلاع رسانی و مدیران روابط عمومی تاثیرگذاری لازم را ندارند.

وی گفت: با آسیب شناسی دقیق این موضوع نیاز به اصلاح برخی مولفه‌ها ضروری دارد که نمونه بارز آن تقویت جایگاه روابط عمومی‌ها است چرا که نگاه مدیران به روابط عمومی‌ها تنها به انجام کار‌های روزمره ختم می‌شود و مدیر به اطلاع رسانی شفاف و دقیق از طریق روابط عمومی باور ندارد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان ادامه داد: در این صورت، مدیر در زمینه تامین اعتبار، نیرو و تجهیزات برای روابط عمومی کاری نمی‌کند چراکه مدیر به اقناع افکار عمومی در این برهه حساس اعتقادی ندارد.

الماسی ادامه داد: بسیاری از رسانه‌ها از مدیران سبقت گرفته اند به گونه‌ای که نمی‌توان به آن‌ها رسید چرا که آن‌ها منتظر مدیر نماندند و انتشار اخبار غیر واقعی و جذاب مردم را به خود جلب کردند.

وی گفت: فعالان در حوزه اطلاع رسانی نسبت به، به روز بودن ذهن، فکر و تولید محتوا و قالب جدید کم کاری می‌کنند چراکه شماری از این افراد تخصص و توان کار در روابط عمومی را ندارند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان بیان کرد: نیازمند نیرو‌های توانمند با سواد رسانه‌ای بالا برای تولید محتوای دقیق با هدف حل مشکلات هستیم.

الماسی افزود: وقتی عقبه اطلاع رسانی از جمله روابط عمومی و مجموعه رسانه ضعیف عمل می‌کنند و به روز نیستند و با پیشرفت ارتباطات و تکنولوژی جلو نرفتند در این صورت شورای اطلاع رسانی نمی‌تواند تاثیر گذار باشد چرا که لازمه تاثیر گذاری بر افکار عمومی و سیاستگذاری دقیق همراه بودن نیرو‌ها است.
منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار