کد خبر : ۱۳۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶ -23 November 2019
طی مراسمی با حضور وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش تفاهمنامه ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن امضا شد.
طی مراسمی با حضور وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش تفاهمنامه ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن امضا شد.

به گزارش «آزادي» قرار است در قالب تفاهمنامه امروز با مشارکت دستگاه و ارگان‌های مختلف دولتی برای ۱۷۰ هزار معلم فاقد مسکن در سراسر کشور واحد‌های مسکونی احداث شود.

علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در این باره به خبرنگار اقتصادی تسنیم گفت: در راستای قانون تامین مسکن فرهنگیان و سند تحول بنیادین تکالیفی برای مجموعه دستگاه‌های دولتی جهت خانه دار کردن فرهنگیان مشخص شده است.

وی با بیان این که در این راستا با امروز وزارت راه و شهرسازی وارد تفاهمنامه شده ایم، تصریح کرد: در کشور ۹۰۰ هزار فرهنگی داریم که ۱۷۰ هزار فرهنگی فاقد مسکن هستند.

وی از تشکیل کارگروهی در تفاهمنامه با وزارت راه خبر داد و با اشاره به این که ساخت ۱۷۰ هزار مسکن ۷۰۰۰ هکتار زمین می‌خواهد گفت:این میزان زمین با همکاری وزارتخانه مختلف از جمله وزارت کشاورزی تامین خواهد شد.

به گفته الهیار ترکمن، ۲۰ هزار از مجموع ۱۷۰ هزار واحد، مسکن روستایی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز گفت: ۱۷۰ هزار مسکن شهری و روستایی برای فرهنگیان طی سه سال ساخته خواهد شد.

محمود محمودزاده در مراسم امضای تفاهمنامه ساخت ۱۷۰ هزار مسکن برای فرهنگیان، اظهار کرد: برای تامین مسکن اقشار مختلف، از جمله فرهنگیان طی چند جلسه کارشناسی تفاهمنامه‌ای برای ساخت ۱۷۰ هزار مسکن در شهر‌ها و روستا‌ها طی سه سال اجرایی شود.

وی از تشکیل کار گروه اجرایی خبر داد و گفت: امکانات ملکی، امکانات تسهیلاتی بانک‌های بانکی توسط کارگاه مربوطه پیگیری شود
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: