کد خبر : ۱۳۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰ -18 November 2019
یارانه نقدی آبان ماه ساعت ۲۴ شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریزو قابل برداشت شد.
یارانه نقدی آبان ماه ساعت ۲۴ شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریزو قابل برداشت شد.

به گزارش «آزادي»، یارانه‌ای که شب گذشته ۲۶ آبان‌ماه پرداخت شد، صد و پنجمین مرحله از پرداخت یارانه‌های نقدی است که به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است. البته به همراه یارانه‌های نقدی افزایش حداقل مستمری خانوار‌های مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی نیز پرداخت شده است.

از شهریورماه دولت وارد فرآیند حذف دهک‌های بالای درآمدی از دریافت یارانه نقدی شده است که طبق آنچه اعلام شده ظاهرا تا پرداخت یارانه مهرماه حدود یک میلیون نفر حذف شدند، اما بعد از آن دیگر گزارشی از سوی دستگاه‌های مربوطه درباره حذف یارانه‌بگیران اعلام نشد.

این در حالی است که در حال حاضر ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند که در ماه حداقل ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه به همراه دارد. از سوی دیگر با اصلاح قیمت سوخت، دولت طرح حمایت معیشتی از خانوار‌های هدف را در دستور کار قرار داده که از محل افزایش قیمت بنزین پرداختی به حدود ۱۹ میلیون خانوار هدف خواهد داشت و اولین آغاز آن امشب (۲۷ آبان‌ماه)، دومین مرحله پرداخت (پنج‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه) و سومین مرحله پرداخت (شنبه دوم آذرماه) است.

پرداخت کمک حمایتی مانند یارانه نقدی، هر ماه انجام می‌شود؛ با این تفاوت که مبلغ یارانه نقدی ثابت و ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است. اما مبلغ واریزی در طرح حمایتی دولت برای خانوار‌های تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار