کد خبر : ۱۳۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲ -16 November 2019
۶ هزار ۷۰۰ نفر از اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی طی بیانیه‌ای از تحولات انقلابی و رویکرد عدالتخواهانه و ضد فساد قوه قضائیه تجلیل و حمایت خود را از این اقدامات اعلام کردند.
۶ هزار ۷۰۰ نفر از اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی طی بیانیه‌ای از تحولات انقلابی و رویکرد عدالتخواهانه و ضد فساد قوه قضائیه تجلیل و حمایت خود را از این اقدامات اعلام کردند.

به گزارش «آزادي» ، ۶ هزار ۷۰۰ نفر از اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی طی بیانیه‌ای از تحولات انقلابی و رویکرد عدالتخواهانه و ضد فساد قوه قضائیه تجلیل کرده و آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری در روند تحولی آن این قوه برای رسیدن به قوه قضاییه تراز انقلاب اسلامی اعلام کردند.

در این نامه آمده است:

«با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریاد‌ها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت‌ها عمدتا از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر می‌شوند.

امام خامنه‌ای (مدظله العالی)

آغازین روز‌های دهه پنجم انقلاب پر افتخار و به تعبیر مقام معظم رهبری، گام دوم انقلاب اسلامی، با تحولات امیدوار کننده دستگاه قضا همراه شد و از همان روز‌های نخست، اقدامات انقلابی ریاست محترم دستگاه قضا امیدی مضاعف را به ارمغان آورد که همچون چهار دهه گذشته مهر تاییدی بر اثبات کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

پیام روشن عملکرد ۸ ماهه رئیس جدید قوه قضائیه، آن است که زمان اصلاح و تقویت این قوه فرارسیده است. ایشان با دستی پر، فرصت را غنیمت شمرده و در راستای عملیاتی ساختن اهداف عالیه‌ی دستگاه قضا در راستای تحقق شعار‌ها و آرمان‌های ملت شریف ایران در انقلاب شکوهمند اسلامی، گام‌های بلندی برداشته است که از مصادیق آن توجه ویژه به اصل قانون و بازگشت به موارد مهمی، چون حقوق عامه، آغاز مبارزه با فساد از درون دستگاه، ایجاد شعب تخصصی قضایی در حوزه‌های مختلف، ارتباط موفق کارآمد و امید بخش با عموم جامعه، مبارزه مستمر با دانه درشت‌های فساد اقتصادی و ... را می‌توان برشمرد.

بدیهی است به ثمر نشستن رویکرد انقلابی و عدالتخواهانه آیت الله رییسی که بارقه‌های امید را در دل دلسوزان ایجاد کرده است مستلزم حمایت‌های همه جانبه مردم و مسؤلان می‌باشد.

تجربیات دور و نزدیک تاریخ گواه است که همواره مبارزه با اژد‌های هفت سر فساد، تشویش و مقابله صاحبان زر و زور و تزویر را به دنبال دارد. به اذعان فرمایش مقام معظم رهبری:"با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه‌ها و به تدریج فریاد‌ها و نعره‌های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت‌ها عمدتا از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر می‌شوند. "

مخالفان مبارزه جدی با فساد همواره تلاش‌های عدالت خواهانه را سیاسی جلوه داده و سعی بر آن دارند که با کشاندن آن به زمین سیاست، عدالت خواهان را ناچار به عقب نشینی کنند؛ غافل از این که عزم دستگاه قضا برای برخورد با فساد، ولو در مورد مسئولان عالی رتبه و نزدیکان آن‌ها جدی است و امید است هوشمندی دستگاه قضا و نیز بلوغ فکری حاکم در سطح جامعه بتواند مانع از انحراف گفتمان فساد ستیز گردد.

در پایان ضمن حمایت قاطع از اقدامات قانونی و عدالت محور دستگاه قضا در دوره مدیریت جدید در برخورد فراگیر با فساد و تحقق عدالت بویژه مفسدین دانه درشت اقتصادی، بدون در نظر گرفتن جناح بندی‌های مرسوم سیاسی و یا وابستگی به برخی از مسئولین، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری در روند تحولی آن نهاد در مسیر رسیدن به قوه قضاییه تراز انقلاب اسلامی اعلام می‌داریم و به تمامی دست اندرکاران در سایر قوا توصیه می‌نماییم ضمن همکاری با قوه محترم قضاییه در این حرکت انقلابی، از هرگونه حاشیه سازی و شبهه آفرینی خودداری فرمایند. بی شک هوشیاری ملت شریف، بزرگوار و عدالت خواه ایران اسلامی در برابر جوسازی‌ها و حاشیه پردازی ها، هموار کننده عبور از این گذر گاه مهم خواهد بود.

والسلام علی من التبع الهدی.»
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: