کد خبر : ۱۳۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹ -10 November 2019
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دانش ایجاد شده توسط جوانان ایرانی در حوزه پدافند سایبری باید تجاری سازی و تبدیل به صنعت شود.
به گزارش«آزادی» ، وحید یزدانیان در حاشیه بازدید از ششمین نمایشگاه پدافند غیرعامل با اشاره به دستاورد‌های حاضر در حوزه پدافند سایبری گفت: سال هاست که دانش موضوعاتی مانند ارتقای امنیت سایبری در دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف پیگیری می‌شود و در حال حاضر دانش ایجاد شده توسط جوانان ایرانی در حوزه پدافند سایبری، بسیار درخشان و غرورآفرین است، اما امروز نیاز است که ضمن تجاری سازی این دانش، شاهد تبدیل آن به صنعت باشیم.

رئیس پژوهشگاه ICT با اشاره به نقش کلیدی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در تکمیل چرخه دانش محصولات پدافند غیرعامل، اظهار داشت: حلقه ارتباط بین دستاورد‌های پژوهشی ما در وزارت ارتباطات و ذینفعان، مدیریت پدافند غیرعامل در ICT است.

وی افزود: این نمایشگاه نیز نقش موثری در خصوص معرفی و دستاورد‌های این حوزه دارد و اینگونه رویداد‌ها به مرور زمان باعث می‌شود دستاوردهایمان به چارچوب‌ها و استاندارد‌های لازم در سطح جهانی نزدیک شده و حتی آماده رقابت با محصولاتی که در سطح بین الملل تولید می‌شوند، شویم.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه نمایشگاه پدافند غیرعامل، محفلی برای کمک به بخش‌های دولتی و حاکمیتی است، گفت: استمرار این قبیل رویدادها، گام بزرگی برای دستیابی به خودکفایی بوده و افتخار ما دستاورد‌ها و محصولاتی است که در این رویداد‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

یزدانیان با اشاره به تلاش‌هایی که برای سرعت بخشیدن به این مسیر صورت گرفته، در خصوص نقش پژوهشگاه ICT در این صنعت گفت: نقش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در تکمیل چرخه دانش محصولات پدافند غیرعامل، یک موضوع کلیدی است. به نحوی که پژوهشگاه ICT برای تحقق هدف فوق، پژوهشکده امنیت را ایجاد کرده تا تمرکز خود را روی محصولاتی که در حوزه پدافند سایبری هستند، قرار دهند. این پژوهشکده تاکنون محصولات متعددی را تولید کرده و از توانایی ارزیابی نرم افزار‌هایی که در کشور ایجاد می‌شود نیز، برخوردار است.

وی با تاکید بر رویکرد وزیر ارتباطات در این باره مبنی بر لزوم هماهنگی با سازمان پدافند غیرعامل و تعامل گسترده در این راستا، گفت: افزایش تعامل با سایر بازیگران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند منجر به پایداری و مصونیت بیشتر این شبکه در مقابل هجمه‌های بیگانگان باشد.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، دانش ، ایران ، حوزه ، سایبری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: