کد خبر : ۱۳۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸ -08 November 2019
امام جمعه موقت مهریز گفت: آمریکا همواره با اندیشه توحیدی و ملت‌های مسلمان دشمنی دارد و از سال ۴۳ تاکنون به ملت خداباور ما لطمه‌های فراوانی زده است.
به گزارش«آزادی» ، حجت الاسلام حسینی روش در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهریز با اشاره به خباثت‌های ذاتی آمریکا علیه مسلمانان و ادیان توحیدی خاطرنشان کرد: حکومت آمریکا حکومت قابل اعتمادی نیست و هرکسی به آمریکا اعتماد کرد دچار خسران و پشیمانی شد.

امام جمعه موقت مهریز افزود: قبل از انقلاب هم آمریکا به کشور ما لطمه‌های مادی و سیاسی فراوانی وارد کرد. مصدق از زمانی که دست از حمایت مردم و روحانیت برداشت و از آیت الله کاشانی فاصله گرفت و به آمریکایی‌ها اعتماد کرد، زمینه سقوط دولتش فراهم شد و کودتای ۲۸ مرداد شکل گرفت.

وی با اشاره به بیانات روشنگرانه اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: ماهیت آمریکایی‌ها از زمانی که محمدرضا پهلوی، ژاندارم و مزدور آن‌ها در منطقه بود و منافع آن‌ها را در منطقه تامین می‌کرد و کشور آماج حضور چکمه پوشان آمریکایی بود، همچنین از آبان سال ۴۳ که امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) را تبعید کردند تا دنیای امروز هیچ تغییر نکرده است و گرگ صفتی و دیکتاتوری بین المللی جنبه وجودی این حکومت فاسد در دنیا است.

حسینی روش بیان کرد: از زمانی که دین اسلام به بشریت معرفی شد، کسانی که با خدای یگانه و حقیقت مبدأ و معاد مشکل داشته اند، دشمن مسلمانان بوده اند. امروز نیز استکبار جهانی در پی از بین بردن نظام اسلامی و لگد مال کردن عزت و شرف و ملیت ماست و به کمتر از این راضی نمی‌شود و سزاوار است مسلمانان نیز این دشمنان قسم خورده الله نبوت و ولایت و بشریت را شناخته و از آن‌ها فاصله بگیرند.

وی با بیان اینکه آمریکا قبل از انقلاب با ما نبود با نفت ما بود تصریح کرد: آمریکا منابع، معادن و انرژی ما را چپاول می‌کرد و بعد از انقلاب اسلامی که منافعش به خطر افتاد خطش از ما جدا شد و علیه ملت ما جنگ، تحریم و تهدید اعمال کرد و هواپیمای مسافربری ما را هدف قرار داد و به صدام، سلطنت طلب ها، منافقین و ضد انقلاب‌ها چراغ سبز نشان داد.

امام جمعه موقت مهریز افزود: ۴۰ سال است که ما را محاصره اقتصادی کرده است. گاهی طناب محاصره را تنگ‌تر کرد و گاهی کمی رها کرد، اما آمریکا از هر تلاشی برای فشار به ملت شریف ایران فروگذار نبوده. در مقابل این پلشتی‌های آمریکا، وحدت کلمه در گفتار و رفتار مسئولان لازم نیست؟

وی گفت: افراد سبک مغزی هم هستند که با وجود عهدشکنی‌ها و دشمنی‌های آشکار آمریکا، به استکبار دل بسته اند و امیدوار هستند که با سازش با آن‌ها مشکلات برطرف گردد، این افراد از عالم سیاست بی خبر هستند که دوباره دم از مذاکره می‌زند. این‌ها افرادی هستند که مردم آن‌ها را در زباله دان تاریخ ریخته اند. رهبری فرمودند: آمریکای جهانخوار و دیکتاتور رو به افول است. ان شاء الله این خواسته ملت‌های مظلوم و آزادی خواه جهان تحقق پیدا کند.

حسینی روش درخصوص سفر رییس جمهور به استان یزد اظهار داشت: امیدوار هستیم دستاورد سفر رئیس جمهور به استان یزد، رونق تولید و رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال مردم این استان باشد و مردم از بعد اقتصادی و ارزانی به آرامش برسند.
منبع: فارس
برچسب ها: آزادی ، آمریکا ، انقلاب ، نفت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار