کد خبر : ۱۲۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷ -16 October 2019
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه برخی از مردم با توجه به مشکلات اقتصادی نمی‌توانند اقساط وام خود را پرداخت کنند، گفت: بانک‌ها به فکر اقشار ضعیف جامعه باشند.
به گزارش«آزادی» ، آیت‌الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی ظهر چهارشنبه در دیدار مدیر یکی از بانک‌های استان قم که در دفتر این استاد سطوح عالی حوزه در قم برگزار شد، با بیان اینکه درصد بالای سود وام‌ها فشار زیادی را به مردم وارد کرده است، افزود: متأسفانه پرداخت وام‌ها با توجه به درصد‌های زیاد برای مردم کمرشکن است و برخی از زندگی‌ها را به فلاکت کشانده است.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه متأسفانه برخی افراد نمی‌توانند اقساط وام خود را پرداخت کنند و گرفتار زندان می‌شوند.

این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه هرکس نزول کند و ربا بدهد باخدا اعلان جنگ کرده است، افزود: بانک‌ها نسبت به درصد وام‌ها و بازپس‌گیری آن از مشتریان تجدیدنظر کنند.

وی تجارت و کاسبی‌هایی که انجام می‌شود را برای رفع امورات زندگی دانست و تصریح کرد: تجارت باید به‌صورت حلال انجام شود، ولی اینکه برای بازپس‌گیری وام سود بالایی دریافت شود حرام است.

سود وام‌های بانکی کاهش یابد

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: سود وامی که بانک‌ها از مردم می‌گیرند باید کاهش پیدا کند و بانک‌ها فرصت بیشتری برای بازپرداخت وام به مردم بدهند.

وی اظهار داشت: منظور ما این نیست که درب بانک‌ها بسته شود، ولی مدیران بانک‌ها باید رعایت حال مردم به ویژه افرادی که وضع مالی مناسبی ندارند را داشته باشند تا آن‌ها نیز بتوانند برای حل مشکلات اقتصادی خود وام دریافت کنند.

مرجع تقلید شیعیان گفت: در زمینه بازپس‌گیری وام‌ها نباید قراردادی بسته شود بلکه باید در معامله وکالت وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: با وجود اینکه بانک‌ها می‌توانند به صورت حلال نیز عمل کنند، اما متأسفانه سود‌های بالا و درصد‌های زیاد را مدنظر قرار می‌دهند.

آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه برخی از مردم با توجه به مشکلات اقتصادی نمی‌توانند اقساط وام خود را پرداخت کنند، افزود: باید مراقب مشکلات اقتصادی مردم باشیم و بانک‌ها نیز رعایت حال مردم را بکنند.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، بانک ، اقشار ، ضعیف ، جامعه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار