کد خبر : ۱۲۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴ -16 October 2019
مسئول درمانگاه جمعیت هلال احمر در سامرا با بیان اینکه ٦ هزار و ٨٤١ زائر در سامراء به‌صورت شبانه‌روزی خدمات درمانی و امدادی دریافت کرده‌اند، توضیحاتی درباره بیماری‌های شایع در میان زائران اربعین ارائه کرد.
به گزارش«آزادی» محمود حیدری اظهار کرد: از هفدهم تا بیست و یکم مهرماه، ٦ هزار و ٨٤١ زائر به صورت شبانه‌روزی خدمات درمانی و امدادی دریافت کرده‌اند و ٨٤ نیرو در درمانگاه جمعیت هلال احمر به صورت سه شیفت ٨ ساعته در شبانه‌روز در بخش‌های پذیرش، تریاژ، مطب پزشک، جلوگیری از بیماری‌های واگیردار، تزریقات، سرم تراپی و پانسمان مشغول به فعالیت هستند.

حیدری تصریح کرد: خدماتی شامل ٣ هزار و ٤، ٩ مورد پانسمان، ٤هزار و ٣٣٦ مورد تزریقات و سرم تراپی، ٦ هزار ٢ مورد تست فشارخون، ٢، ٣ مورد تست قندخون، ٣١ مورد نوار قلب و ١ مورد توسط نیرو‌های مستقر در بیمارستان ارائه شده است.

مسئول درمانگاه جمعیت هلال احمر در سامرا گفت: مواردی که به بیمارستان اعزام شده‌اند دارای مشکلاتی همچون ناراحتی‌های قلبی، گوارشی و همچنین یک مورد قطع عضو بود که بلافاصله پس از بررسی به بیمارستان منتقل شدند.

وی افزود: خستگی، گرمازدگی، سرماخوردگی و بیماری‌های گوارشی از بیماری‌های شایع در میان زائران است که در این مدت اعلام شده است.
برچسب ها: آزاذی ، بیماری ، شایع ، بیماری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار