کد خبر : ۱۲۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۷ -10 October 2019
کامبوجی‌ها فکرش را هم نمی‌کردند روزی دیدارشان با ایران به یک دیدار تاریخی و مهم در تاریخ فوتبال ایران بدل شود اما همه چیز دست به دست هم داد تا سرانجام قفل ورزشگاه‌ها برای زنان هرچند محدود، هر چند با اما و اگر و هرچند با فنس‌کشی کنار جایگاه زنان سرانجام در روز هجدهم مهر ماه ۱۳۹۸ شکسته شود.

کامبوجی‌ها فکرش را هم نمی‌کردند روزی دیدارشان با ایران به یک دیدار تاریخی و مهم در تاریخ فوتبال ایران بدل شود اما همه چیز دست به دست هم داد تا سرانجام قفل ورزشگاه‌ها برای زنان هرچند محدود، هر چند با اما و اگر و هرچند با فنس‌کشی کنار جایگاه زنان سرانجام در روز هجدهم مهر ماه ۱۳۹۸ شکسته شود.

روزی که نزدیک به ۳۵۰۰ زن ایرانی موفق شدند علی‌رغم غافلگیری سایت بلیت فروشی از جهت زمان بلیت‌فروشی و سایت مرجع آن در زمان و مکان مناسب قرار بگیرند و بلیت‌های بازی با کامبوج را خریداری کنند. هنوز تعداد زیادی از زنان ایرانی هستند که موفق به خرید بلیت نشده‌اند و امیدوارند آن کندوهای بنفش ورزشگاه از چهار جایگاه فراتر برود. آن هم در حالی که به استناد همین سایت فروش بلیت ورزشگاه در مقابل ۳۵۰۰ صندلی که برای زنان در نظر گرفته شده بود و خیلی زود پر، از همه جایگاه‌هایی که برای مردان در نظر گرفته شده تنها ۲۵۰۰ صندلی پر شده و عاقلانه به نظر می‌رسد که در برابر استقبال شدید زنان از این بازی جایگاه بیشتری به آنها اختصاص یابد.


چیزی که پیش از این در بیانیه‌های فیفا هم به آن اشاره شده بود که که بلیت‌فروشی باید مطابق استقبال صورت بگیرد نه با محدودیت اما چیزی که در این چند روز به شدت ناراحت‌کننده بود و ناراحت‌کننده بودنش ادامه هم دارد سکوت مسئولان ذی‌ربط در این زمینه هست. کسی از مسئولان فدراسیون فوتبال یا وزارت ورزش تا کنون هیچ توضیحی درباره فرایند بلیت‌فروشی نداده است. اینکه چرا و چگونه برخلاف اعلام تاریخ ۱۷ مهرماه برای بلیت‌فروشی به یکباره در ساعت‌های پایانی یک روز آخر هفته فرآیند بلیت‌فروشی آغاز شده است. چرا وب‌سایت فروش بلیت با آنچه تاکنون برای فروش بلیت بازی‌های ملی بوده فرق داشته است.


خیلی‌ها در همان ساعت‌های اولیه از سر شور و با احتمال اینکه سایت معرفی شده فیک باشد بلیت خریدند ولی باز کسی در این باره و درباره اصالت سایت توضیحی نداد. بدتر اینکه بعد از پر شدن همه صندلی‌ها باز هم کسی درباره سهمیه زنان در این بازی و چرایی انتخاب این سهمیه حرفی نزده است.


اینکه آیا جایگاه‌های بیشتری باز خواهد شد یا نه و اینکه چرا در جایی که جایگاه زنان قرار دارد تا جایگاه A13 غیر فعال است.
از یوری ژورکائف، ناظر اعزامی فیفا به ایران هم خبری نیست. در حالی که چند شب پیش پویش توئیتری برای مجاب کردن فیفا به افزایش سهمیه زنان برای این بازی به راه افتاده بود و کاربران زیادی فیفا و ژورکائف را در پست‌های خود منشن کرده بودند تا کنون هیچ خبری از این ناظر فیفا نیست.


بسیاری از کسانی که موفق به خرید بلیت نشده‌اند امیدوارند مانند بازی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا، ناظر فیفا با ورود هرکسی که مقابل ورزشگاه حاضر باشد موافقت کند و به این ترتیب به ورزشگاه راه یابد. باید ببینیم چه می‌شود. آنچه در حال حاضر موجود است، ۶۰۰۰ بلیت فروخته شده برای یک ورزشگاه هشتاد هزار نفری است. بیش از هفتاد هزار صندلی خالی است و خیلی از مشتاقان بی‌بلیت که به آنها بلیت فروخته نمی‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: