کد خبر : ۱۲۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶ -09 October 2019
وزارت خارجه آمریکا برای مقامات چین و حزب حاکم این کشور محدودیت‌هایی را در حوزه صدور روادید در نظر گرفته است.
وزارت خارجه آمریکا برای مقامات چین و حزب حاکم این کشور محدودیت‌هایی را در حوزه صدور روادید در نظر گرفته است.

به گزارش «آزادي» وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه محدودیت‌هایی را برای مقامات چین و حزب کمونیست این کشور در زمینه صدور روادید در نظر گرفت.

طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا این محدودیت‌ها به دلیل آنچه بدرفتاری چین با اقلیت مسلمان اویغور در استان سین کیانگ خوانده شده، وضع شده است.

دولت آمریکا پیش از این از احتمال اعمال تحریم‌هایی علیه مقامات چینی به دلیل بدرفتاری با مسلمانان اویغور سخن گفته بود. یکی از کسانی که انتظار می‌رفت در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گیرد چن کوانگو، دبیر حزب کمونیست در استان سین کیانگ بود.

وزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه خود به نام مقاماتی که محدودیت صدور روادید در مورد آن‌ها اجرا خواهد شد، اشاره‌ای نکرده است.

آمریکا همچنین روز دوشنبه نام ۲۸ سازمان نظارتی و شرکت چینی را در ارتباط با نقض حقوق مسلمانان اویغور و دیگر اقلیت‌های قومی غالبا مسلمان در فهرست تحریم‌های خود قرار داده بود.

به گزارش یورونیوز، از جمله شرکت‌های تحریم شده می‌توان به شرکت نظارت ویدئویی «هایک ویژن» و «داهوآ» اشاره کرد. با اعمال تحریم‌ها این شرکت‌ها نمی‌توانند با آمریکا به داد و ستد بپردازند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا اعمال محدودیت صدور روادید برای مقامات چین را «مکمل کننده» تصمیم وزارت تجارت ایالات متحده در تحریم ۲۸ سازمان نظارتی و شرکت چینی دانسته است.

بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که تحریم‌های جدید آمریکا علیه چین احتمال دستیابی دو کشور به توافق تجاری را کم کرده است.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: