کد خبر : ۱۲۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶ -08 October 2019
فرمانده نیروی دریایی ارتش به برگزاری رزمایش دریایی ایران وروسیه در آینده‌ای نزدیک اشاره کرد وگفت: وقتی دو یا چند کشور رزمایش برگزار می‌کنند، به آن معناست که سطح وسیعی از همکاری ایجاد شده است.
به گزارش آزادی، امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در چهارمین نشست فرماندهان نیروی دریایی کشور‌های حوزه خزر، که در سنت پترزبورگ روسیه برگزار می‌شود، امروز وارد مسکو شد، اظهارداشت: موافقتنامه همکاری نظامی کشور‌های حوزه خزر در جریان نشست فرماندهان نیروی دریایی این ۵ کشور امضا خواهد شد.

دریادار خانزادی درباره محور‌های مهم این موافقتنامه افزود: همکاری‌های امنیتی، آموزشی، فنی و موضوع امداد و نجات دریایی از مهم‌ترین بند‌های این موافقتنامه است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش به برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران و روسیه در آینده‌ای نزدیک اشاره کرد و گفت: وقتی دو یا چند کشور رزمایش نظامی برگزار می‌کنند، به آن معناست که سطح وسیعی از توافق و همکاری بین این کشور‌ها ایجاد شده است.

وی بالابردن آمادگی رزمی و دستیابی به امنیت جمعی در مناطقی مشخص را هدف برگزاری این رزمایش عنوان کرد و گفت: هماهنگی و توافق برای برگزاری رزمایش دریایی ایران و روسیه از قبل انجام شده و امیدواریم تا پایان سال این رزمایش در منطقه اقیانوس هند انجام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: