کد خبر : ۱۲۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲ -04 October 2019
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک باند چهار نفره اختلاس از طریق سند سازی در پروژه‌های دولتی در بوشهر شناسایی شد که تاکنون به ۳۵۰ میلیون تومان حیف و میل بیت المال اعتراف کرده‌اند

به گزارش«آزادی» سردار خلیل واعظی گفت: پلیس از طریق تماس‌های مردمی مطلع شد در یک سازمان دولتی از طریق سندسازی و دستکاری در اعداد و ارقام پروژه‌ها، بیت المال مورد حیف و میل قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی استان تیمی مجرب از کارآگاهان مبارزه با جرایم اقتصادی طی چند ماه تحقیقات میدانی و بررسی‌های تخصصی زوایای پنهان این اقدامات مجرمانه را روشن کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر اظهار داشت: در تحقیقات کارآگاهان پلیس مشخص شد در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در اجرای پروژه‌های عمرانی در دو شهر شمالی استان گروهی متقلب با سند سازی، ثبت ارقام غیر واقعی هزینه‌کردها، تغییر در حجم خاکبرداری، خاک ریزی و فاصله محل خاک، حقوق بیت المال را به نفع خود تضییع کرده اند.

وی با بیان اینکه برخی از کارکنان خدوم و مسئولیت شناس شاغل در این پروژه‌ها که پس از اطلاع از اقدام مجرمانه مدیران پروژه، موضوع را از طریق حراست و مدیران ارشد این دستگاه اجرایی اطلاع رسانی کرده بودند با تهدید به اخراج یا جابجایی محل خدمت مجبور به سکوت می‌شدند خاطرنشان کرد: در بررسی اسناد و مدارک دو پروژه در یکی ۹۵ و دیگری ۲۵۰ میلیون تومان اختلاس و جعل سند اثبات شده است.

سردار واعظی از دستگیری چهار نفر در این رابطه خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از دستگیر شدگان از کارکنان رسمی دولت و سه نفر دیگر از مهندسین و مشاوران پروژه‌های مرتبط با این اداره دولتی هستند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پیش بینی می‌شود میزان اختلاس و تعداد متهمان این پرونده به دو یا سه برابر آنچه تاکنون اثبات شده است افزایش یابد.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، اختلاس ، دستگیری ، بوشهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار