کد خبر : ۱۱۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳ -26 September 2019
پنتاگون خبر داد:
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پنجشنبه شب اعلام کرد: سامانه دفاع هوایی پاتریوت و چهار دستگاه رادار به نام "سنتینل" در عربستان نصب می‌شود.
به گزارش «آزادي» به نقل از شبکه تلوزیونی "اسکای نیوز" عربی، وزارت دفاع آمریکا همچنین از اعزام ۲۰۰ سرباز به عربستان خبر داد.

پیش از این "برایان هوک" رئیس اقدام ایران در وزارت امورخارجه آمریکا بدون اشاره به جزئیات تنها مدعی شده بود: آمریکا رایزنی‌هایی با عربستان و امارات متحده عربی در خصوص راه‌های دستیابی به مکانیزم مناسب برای پاسخ به حمله ایران انجام داده است.

سی ام شهریورماه سال جاری بود که "مارک اسپر" وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد، به دستور ترامپ، تعدادی نیروی نظامی به عربستان سعودی اعزام می‌شود.

اسپر با تاکید بر این که دولت ریاض از واشنگتن درخواست کمک کرده، گفته بود: عربستان و امارات متحده برای محافظت از زیرساخت‌های مهم خود، درخواست کمک کرده اند.

وی اعلام کرده بود که تمرکز آمریکا بر دفاع هوایی و موشکی در عربستان است و تحویل تجهیزات نظامی به ریاض و ابوظبی، تسریع خواهد شد تا توانایی آن‌ها در دفاع از خود را افزایش دهند.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که دو تأسیسات نفتی آرامکو در شرق سعودی در پاسخ به حملات همه جانبه ائتلاف عربستان به خاک یمن، هدف حمله ۱۰ پهپاد ارتش و کمیت‌های مردمی یمن قرار گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: