کد خبر : ۱۱۷۶۲
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱ -21 September 2019
وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی، خواسته ترامپ برای دستیابی به یک توافق جدید را غیرمنطقی و نشدنی خواند.
تشبیه طعنه‌آمیز ظریف درباره توافق جدید با آمریکابه گزارش«آزادی»، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است، در مصاحبه با «مارگارت برنان» مجری شبکه خبری سی‌بی‌اس، خواسته ترامپ برای دستیابی به یک توافق جدید با ایران را به بر هم زدن یک معامله پس از انعقاد قرارداد تشبیه کرد.

ظریف در مصاحبه‌ای که مشروح آن احتمالاً طی روز‌های آینده پخش خواهد شد، به مجری شبکه سی‌بی‌اس گفت: «فرض کنید که شما یک ساختمان را به من می‌فروشید و یک سال بعد فردی که شرکت شما را به‌ارث برده، می‌آید و به من می‌گوید که پول کافی پرداخت نکرده‌ام. او خواستار یک معامله بهتر برای خودش و معامله‌ای بدتر برای من می‌شود. به‌قول آقای ترامپ، در کجای تاریخ کسی با چنین چیزی موافقت کرده است؟».

گفتنی است دولت آمریکا محدودیت‌هایی را برای تردد ظریف در این کشور در نظر گرفته تا وی نتواند برای مصاحبه با رسانه‌های آمریکایی در استودیو‌های آن‌ها حضور یابد. اما دقایقی پیش «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه طی پیامی توئیتری اعلام کرد استودیو سیار شبکه سی‌بی‌اس برای مصاحبه با ظریف به محل اقامت هیئت ایرانی اعزام شده است.

عراقچی تصویری از حضور استودیوی سیار شبکه سی‌بی‌اس و مصاحبه ظریف با این شبکه را نیز به پیام توئیتری خود ضمیمه کرده است.
 
تشبیه طعنه‌آمیز ظریف درباره توافق جدید با آمریکا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: