کد خبر : ۱۱۷۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶ -21 September 2019
رئیس سازمان غذا و دارو، با توجه به توسعه صنعت داروسازی کشور، گفت: امروز، رونمایی از دارو‌های جدید برای ما عادی شده است.
به گزارش«آزادی» ، محمدرضا شانه ساز، ظهر شنبه در نشست خبری پنجمین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته، به وضعیت بازار دارویی کشور اشاره کرد و افزود: توسعه صنعت داروسازی کشور نتیجه زحمات و تلاش‌های دست اندرکاران این حوزه از سال‌های گذشته تا کنون بوده است.

وی با عنوان این مطلب که شرکت‌های دارویی حرکت جدی در زمینه تبلیغات نداشته اند، گفت: همین مسئله تا حدودی در روند توسعه صادرات دارو‌های تولید داخل، مشکل ساز بوده است.

شانه ساز تاکید کرد: در تبلیغات دارو‌های تولید داخل ضعیف عمل کرده ایم و همین مسئله باعث شده تا حدودی نتوانیم قابلیت‌های صنعت داروسازی را به مردم و جهان، بشناسانیم.

معاون وزیر بهداشت، با عنوان این مطلب که صنعت داروسازی در حوزه دارو‌های بایوتک و‌های تک حرف‌های زیادی برای گفتن داریم، گفت: امروز، رونمایی از دارو‌های جدید برای کشور ما عادی شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو، افزود: همه شرکت‌های دارویی کشور حداقل ۱۰ تا ۲۰ قلم داروی جدید دارند که آماده ورود به بازار دارویی کشور است.

وی، کنترل و نظارت بر روند تولید دارو در کشور را بسیار مهم دانست و گفت: نظارت‌ها در این حوزه بسیار قوی است.

شانه ساز در ارتباط با وضعیت تاسیس داروخانه در مناطق کم برخوردار کشور، افزود: متاسفانه یک تعداد از فارغ التحصیلان جوان رشته داروسازی به دلیل نداشتن سرمایه برای تاسیس داروخانه، در دام افراد سودجو می‌افتند.

وی ادامه داد: تاسیس مشترک داروخانه توسط چند نفر از فارغ التحصیلان جوان رشته داروسازی، یکی از سیاست‌های سازمان غذا و دارو است که پیگیر هستیم.

شانه ساز، از ارائه تسهیلات برای تاسیس داروخانه با همکاری مشترک فارغ التحصیلان داروسازی خبر داد و گفت: در آینده شاهد تاسیس داروخانه‌هایی خواهیم بود که چند موسس داشته باشند.

وی در ارتباط با مشکلات ارزی برای دارو، افزود: ارز دارو با همه مشکلاتی که وجود دارد، تامین می‌شود.
منبع: مهر
برچسب ها: آزادی ، تبلیغات ، دارو ، ضغیف
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار