کد خبر : ۱۱۷۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸ -21 September 2019
نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا امروز جمعه مدعی شده کشورش بازدارندگی علیه ایران را از دست داده است.
نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا امروز جمعه مدعی شده کشورش بازدارندگی علیه ایران را از دست داده است.

به گزارش «آزادي» «لیندسی گراهام»، نماینده مجلس سنای آمریکا که در روز‌های گذشته به یکی از منتقدان سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران تبدیل شده امروز جمعه در توئیتر نوشته که واشنگتن بازدارندگی خودش را در برابر ایران از دست داده است.

گراهام در توئیتر نوشت: «وقتی صحبت از ایران می‌شود بازدارندگی‌مان را از دست داده‌ایم. خطاب به برنامه‌ریزان در پنتاگون می‌گویم: پاسخ ضعیف به این ستیزه‌جویی شوک‌آور ایران صرفاً فراخوانی برای ستیزه‌جویی‌های بیشتر است. این مسئله در نهایت به رقابت تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه منجر خواهد شد. الان قدرتمند باشید یا اینکه بعداً بهای بیشتری بدهید.»

لیندسی گراهام بعد از حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی خواستار حمله به پالایشگاه‌های نفت ایران شده بود.

او بعد از نمایان شدن نشانه‌هایی از اینکه دولت ترامپ قصدی برای توسل به راهکار‌های نظامی ندارد، از سیاست‌های دولت ترامپ انتقاد کرده است.

ارتش یمن صبح شنبه ۲۳ شهریور در پاسخ به ادامه تجاوز‌های رژیم سعودی به یمن و محاصره این کشور با چندین پهپاد دو پالایشگاه بزرگ سعودی را هدف قرار داد.

در این حملات دو پالایشگاه نفتی «بقیق» و «خریص» شرکت آرامکو در شرق عربستان هدف قرار گرفتند.

ائتلاف سعودی بیش از چهار سال است که در تجاوزی گسترده به خاک یمن، خسارات و تلفات سنگینی به این کشور، زیرساخت‌های آن و شهروندان غیرنظامی وارد آورده است.

دولت آمریکا ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرده است
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: