کد خبر : ۱۱۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹ -18 September 2019
تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل هند قرار گرفت و به پیروزی رسید.

به گزارش «آزادی»، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا از ساعت ۱۸:۴۵ در سالن ۱۲ هزار نفری به مصاف هند رفت که این مسابقه با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیاز‌های ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۱ حریف خود را شکست دهد.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب جواد کریمی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، فرهاد قائمی، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

* ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۶ به سود ایران

تیم ایران بازی را بهتر از هند شروع کرد و در امتیاز ۸ بر ۴ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود ایران تمام شد.

تیم ملی والیبال ایران پیش از این تیم‌های سریلانکا، قطر و چین را شکست داده و نتیجه را به استرالیا واگذار کرده بود.

* ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران

ایران با همان ترکیب ست اول بازی را شروع کرد. هندی‌ها در این ست بسیار تلاش کردند تا برنده باشند و شروع خوبی هم داشتند، اما نفراتی همچون کریمی، اسفندیار، یلی و ... اجازه خودنمایی به هندی‌ها را ندادند. شاگردان کولاکوویچ اختلاف خود با هند را زیاد کردند. در امتیاز ۱۹ بر ۱۴ به سود ایران کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران

ایران ست سوم را با قدرت آغاز کرد و توانست با نتیجه ۵ بر ۳ از حریف پیش بیفتد تا سرمربی هند درخواست وقت استرات فنی کند. هندی‌ها در امتیاز ۱۱ بازی را به تساوی کشاندند، اما ایران دوباره خیلی زود نتیجه را ۱۴ بر ۱۱ به سود خود تغییر داد. در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران تمام شد.
درحالی که برخی کارشناسان معتقد بودند هندی‌ها با سبک خاص بازی خود می‌توانند برای ایران مششکل ساز شوند، اما اینگونه نشد و ایران با حضور بازیکنان جوانش توانست به راحتی هند را شکست دهد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: