کد خبر : ۱۱۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶ -13 September 2019
وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه جنگ در سوریه به پایان رسیده، بر لزوم تشکیل و آغاز به کار کمیته بازنویسی قانون اساسی این کشور تاکید کرد.
به گزارش«آزادی» لاوروف شامگاه پنجشنبه در مصاحبه با روزنامه «ترود» گفت: «در واقع، جنگ سوریه به پایان رسیده است. این کشور به تدریج در حال بازگشت به زندگی صلح‌آمیز است. کانون‌های تنش جداگانه‌ای البته هنوز در مناطقی که تحت کنترل دولت سوریه نیست، وجود دارد».

به نوشته خبرگزاری «تاس» وی ادلب و منطقه شرقی رودخانه فرات را نمونه‌ای از این کانون‌های تنش دانسته و توضیح داد: «کار‌هایی مانند کمک بشردوستانه فراگیر به سوریه، پیشرفت فرایند سیاسی برای پایان دادن به بحران و رسیدن به ثبات پایدار و طولانی مدت در این کشور و همچنین در تمام خاورمیانه (غرب آسیا) باید انجام شود».

وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اهمیت تشکیل هرچه سریعتر کمیته بازنویسی قانونی اساسی سوریه، تصریح کرد: «ما معتقدیم تشکیل و آغاز به کار کمیته بازنویسی قانون اساسی گام مهمی در پیشبرد راهکار سیاسی و اجرای آن توسط خود سوری‌ها با کمک سازمان ملل است. این گام، کمک می‌کند معارضان و دولت سوریه برای اولین بار به‌طور مستقیم درباره آینده این کشور به گفتگو بنشیند».

لاوروف با بیان اینکه روسیه خواستار احیای حکومت دولت سوریه بر تمام بخش‌های این کشور است، افزود: «همچنین ما به مقابله با عواقب موج تروریسم و [کمک به]بازگشت سوری‌ها به سرزمین مادری خود و همچنین بازگشت این کشور به "خانواده عرب" جهت حفظ امنیت و ثبات خاورمیانه (غرب آسیا) علاقه‌مند هستیم».

برچسب ها: آژادی ، لاوروف ، جنگ ، سوریه ، پایان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: