کد خبر : ۱۱۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸ -12 September 2019
سفیر سابق آمریکا در مصر و پاکستان با اشاره به رضایتمندی واشنگتن از اقدامات میانجیگرانه دوحه در مساله طالبان، از حسادت ریاض و ابوظبی به دوحه گفت.
به گزارش «آزادی»  آن پاترسون، سفیر سابق آمریکا در مصر و پاکستان در مصاحبه‌ای با رادیوی آمریکا اظهار کرد: میزبانی قطر از مذاکرات میان آمریکا و طالبان افغانستان مفید است و هیچ دلیلی برای انتقال آن به مکان دیگری وجود ندارد، زیرا دوحه محل خوبی است تا همه در آنجا به شکلی موثر و موفق عمل کنند.

پاترسون گفت: آمریکا میانجیگری قطر را تحسین کرده و آن را ارزشمند می‌شمارد، اماراتی‌ها و عربستانی‌ها به رضایت آمریکا از اقدامات این میانجی و نیز وجهه جهانی که برای قطر ایجاد کرده، حسادت می‌کنند.

سفیر سابق آمریکا در مصر و پاکستان افزود: عربستان و امارات اخیرا مضطرب و بی‌ثبات ظاهر شده‌اند و این امر با چهره‌ای که می‌خواهند به جهان نشان دهند، هماهنگ نیست، در حالی که قطر کشوری با ثبات به نظر می‌رسد که نقش مهمی را در جهان ایفا می‌کند؛ مساله‌ای که به شدت دو همسایه‌اش را ناراحت کرده است.

وی ادامه داد: من از دلایل اجرا نشدن این گفتگو‌ها در عربستان به عنوان شریک تاریخی و استراتژیک آمریکا اطلاعی ندارم، اما شاهزاده جوان سعودی (محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان) فردی مهم برای کشورش و برای آمریکاست.
منبع: ایسنا
برچسب ها: آزادی ، سفیر ، سابق ، آمریکا ، طالبان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: