کد خبر : ۱۱۲۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱ -12 September 2019
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک و معاون قوه قضاییه گفت: فساد اقتصادی و اداری منکر جامعه امروز است که همه باید برای مبارزه با آن اقدام کنند.
به گزارش «آزادی»  ذبیح الله خداییان روز پنجشنبه در مراسم معارفه مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک لرستان افزود: برای دفع فتنه حنگ تحمیلی جوانان به میدان امدند و ایثار کردند در این برهه هم منکراتی وجود دارد که رفع آن نیازمند ایثار وشهادت است.

وی با اشاره به اینکه فساد اقتصادی و اداری موجب لطمه به نظام و نارضایتی مردم می شود اظهار داشت:‌ مردم امروز فشار اقتصادی و تحریم را تحمل می کنند اما از فساد اقتصادی مسوول و کارگزار ناراضی هستند.

وی گفت: اگر به عنوان مسلمان ادعا داریم در زمان امام حسین (ع) حضور داشتیم و پشت سر وی حرکت می کردیم امروز هم باید با تبعیت از مقام معظم رهبری که بارها بر مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید داشته اند حرکت کنیم.

معاون قوه قضاییه با تاکید بر مبارزه عملی و به دور از شعار برای مبارزه با فساد تصریح کرد: باید امروز در مقابله با فساد سینه سپر کرده؛ ایثار وفداکاری کنیم و هراسی از تهمت و تخریب نداشته باشیم.

خداییان افزود: در دوره مدیریت جدید قوه قضاییه علم مبارزه با فساد را پشت سر مقام معظم رهبری بلند و از دانه درشت ها شروع کرده اند که بدون شک مفسدان با پول؛ قدرت و منصب بیکار نمی نشینند و تخریب و تهمت را در پیش رو می گیرند.

وی ادامه داد: مفسدان یارای مقاومت در مقابل مردم را ندارند و نمی توانند آشکارا در مقابل دستگاه قضایی بایستند نابراین سعی می کنند با شعارهای عامه پسند در مقابل این نهاد ایستادگی کرده و تحت این عنوان که مبارزه با فساد جرات را از مدیران می گیرد با قوه مخالفت می کنند.

این مسئول در قوه قضائیه با تاکید بر اینکه مدیران پاکدست از مبارزه با فساد نمی هراسند افزود: تکلیف داریم به تبعیت از قیام عاشورا همانطور که در جنگ تحمیلی همه به میدان آمدیم در این دوره نیز همه با مفاسدی که موجب نارضایتی مردم از نظام را فراهم می کنند مبارزه کنیم.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: قسمتی از برنامه مبارزه با فساد وظیفه قضاییه است که این امر آغاز شده اما همه مسولان باید در این راه تلاش کنند.

تصویب قوانین ضد فساد مجلس شورای اسلامی و انسداد منافذ فساد در قوه مجریه

خداییان تصریح کرد: نمایندگان مجلس با تصویب قوانین ضد فساد و اصلاح قوانین فسادزا و قوه مجریه با پیشگیری از مفاسد گلوگاهی و زمینه ساز باید در این راه افدام کند.

وی تاکید کرد: منافذ فساد باید در قوه مجریه مسدود شود و قوه قضاییه با برخورد جدی و به هنگام با مفاسد به ویژه دانه درشت ها این حرکت را آغاز کرده که با استقبال عمومی مردم مواجه شده است.

وی با تاکید بر اینکه تک تک مسولان مبارزه با فساد را اولویت قرار دهند گفت: یکی از محورهای طرح تحول دستگاه قضایی مبارزه با فساد است.

معاون قوه قضاییه افزود: رهبری فرمودند مبارزه با فساد را از درون دستگاه قضاییه آغاز کنید چون باید فسادزایی شود که این کار توام با مبارزه مفاسد بیرونی و اقتصادی شروع شده است.

انجام سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون خدمت ثبت اسناد و املاک و نقش مهم این سازمان در مبارزه با فساد اقتصادی

خداییان اضافه کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک در سلامت جامعه و مبارزه با فساد تاثیرگذار است چراکه سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون خدمت به مردم ارایه می دهیم و ارتباط تنگانگی با انها داریم.

وی گفت: بنابراین اولینن اقدام همکاران ما کوتاه کردن دست مفسدین و زمین خواران از سازمان ثبت استاند و املاک است.

این مسئول در قوه قضائیه تصریح کرد: خیلی از افراد سعی می کنند همکاران مارا فریب دهند تا با آنها همکاری کرده و از طریق جعل اسناد اراضی ملی و منابع طبیعی را تملک و اسناد جعلی ایجاد کنند که باید این افراد؛ دلال ها و کار چاق کن‌هایی که در ادارات ثبت پرسه می زنند را شناسایی و به دستگاه قضا معرفی کنیم.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک ادامه داد: چنانچه افراد معدودی از همکاران با دلال ها و مفسدان همکاری کنند برخورد سریع و قاطعی با آنها صورت خواهد گرفت چراکه نباید به هیچ وجه بپذیریم در دستگاه قضایی به ویژه در سازمان ثبت اسناد حتی یک نفر فاسد وجود داشته باشد.

خداییان با تاکید بر تکریم همکاران قضایی و اداری این سازمان گفت: یکی از راههای این مهم برخورد و اخراج معدود افرادی است که به حیثیت نیروهای ارزشی و خدمتگزار لطمه می زنند.

وی با تاکید بر برخرود و اخراج رشوه بگیرن در دستگاه قضایی افزود : یکی از راههای در تحول دستگاه قضایی برای کوتاه شدن دست مفسدان اقتصادی تکمیل بانک جامع املاک است.

به گفته رییس سازمان ثبتاسنادو املاک، نقل و انتقالات و وکالت ها الکترونیکی شده که باید بررسی و به روز شود تا با استفاده از بانک جامع؛ تمام املاک ملی و مردمی سند کاداستر با حدود دقیق داشته باشد تا زمینه اختلاف را از بین ببرد.

وصول ۱۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوق بانکی/ هزاران شرکت کاغذی و بدون فعالیت در ایران

خداییان همچنین با توسعه اسناد رسمی تاکید کرد و گفت: یکی از پدیده های رایج امروز که زمینه فساد را فراهم می کند اسناد عادی هستند که به عنوان ابزاری برای پولشویی تبدیل شده اند.

وی افزود: به همین منظور طرحی را در مجلس شورای اسلامی پیگیری می کنیم که هر چه دارای سابقه ثبتی است فقط از طریق معاملات رسمی قابل انتقال باشد تا در نتیجه ان با پولشویی مبارزه و از فرار مالیاتی و کلاهبرداری جلوگیری شود.

وی اقدام دیگر در راستای مبارزه با فساد را تهیه بانک جامع شرکت ها برشمرد و ادامه داد: بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار شرکت داریم که بسیاری از آنها به اصطلاح کاغذی هستند و هیچ فعالیتی ندارند که به روز رسانی و تشکیل بانک جامع و هوشمند سازی ضروری است.

معاون قوه قضاییه اظهار داشت: با انجام این مهم چنانچه فردی شرکتی تاسیس کرد مشخص می شود در چه شرکت های دیگری سمت دارد که این یکی از مهمترین روش های مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

خداییان با بیان انیکه سازمان ثبت اسناد با سالانه هزاران میلیارد تومن درآمد نقش مهمی در رشد و توسعه جامعه دارد افزود: همچنین وصول مالیاتی هر نقل و انتقال رسمی باید از طریق ارتباط الکترونیک انجام شده و از مراجعه حضوری مردم جلوگیری شود.

وی گفت: پارسال ۱۰ هزار میلیارد تومان مطالبات بانکها وصول شده و چنانچه اجرای اسناد ثبت ها فعال شود می توان چندین برابر این رقم را برای بانک های دولتی و خصوصی وصول کرد.

وی همچنین گفت: زمینه فساد با مراجعه حضوری فراهم است که الکترونیکی کردن خدمات علاوه بر افزایش سرعت خدمت دهی زمینه را برای نظارت دقیق و برخط ادارات ثبت اسناد فراهم می کند.

به گزارش ایرنا در این مراسم ذبیح الله خداییان معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طی حکمی " علی‌اکبر باقری" را به سمت مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان‌ لرستان منصوب کرد.

داریوش چهری از ۲۹ مردادماه ۹۲ در این سمت مشغول به کار بود.
منبع: ایرنا
برچسب ها: آزادی ، فساد ، اقتصاد ، منکر ، جامعه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: