کد خبر : ۱۰۷۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹ -01 September 2019
سخنگوی وزارت خارجه با اعلام اینکه وزیر خارجه سه‌شنبه به بنگلادش و بعد از آن به اندونزی می‌رود، درباره سفر ظریف به نیویورک هم گفت که اگر شرایط خوب پیش برود این سفر هم انجام خواهد شد.

به گزارش «آزادی»، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که ظریف در ادامه رایزنی‌های خود روز سه‌شنبه عازم بنگلادش و اندونزی می‌شود.

وی افزود: این سفر‌ها در ادامه دیپلماسی فعال وزارت امور خارجه و دولت انجام می‌شود و نگاه متوازن جمهوری اسلامی ایران به اقصی نقاط دنیا ایجاب می‌کند که این دیپلماسی فعال و در کنار آن متوازن با همه کشور‌های دوست پیگیری شود.

موسوی با اشاره به سفر وزیر خارجه کشورمان به بنگلادش، گفت: علاوه بر دیدار‌های دوجانبه و اهداف دوجانبه‌ای که در این سفر هست، وزیر امور خارجه در یک اجلاس منطقه‌ای «مجمع کشور‌های حاشیه اقیانوس هند» شرکت و سخنرانی خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه درباره سفر وزیر خارجه کشورمان به اندونزی نیز بیان کرد: وزیر خارجه در اندونزی به عنوان کشور مهم جهان اسلام و پر جمعیت‌ترین کشور اسلامی و مهم در شرق آسیا، مذاکراتی را با مقامات عالی اندونزی هم در خصوص روابط دوجانبه و هم تحولات جهان اسلام خواهد داشت.

به گزارش فارس، ظریف در هفته‌ای که گذشت به سه کشور چین، ژاپن و مالزی در شرق آسیا سفر داشت.

وزیر خارجه ایران از بیستم مرداد ماه و ۱۰ روز بعد از تحریمش از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تاکنون به کشور‌های قطر، کویت، فنلاند، سوئد، نروژ، فرانسه (دو بار)، چین، ژاپن و مالزی سفر کرده و عصر امروز (یکشنبه) نیز راهی مسکو شد تا فردا (دوشنبه) با سرگئی لاوروف همتای روس خود رایزنی‌هایی را درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه به ویژه اوضاع سوریه و برجام داشته باشد.

*اگر شرایط خوب پیش برود سفر به نیویورک توسط ظریف و هیأت همراه انجام خواهد شد

موسوی در بخش دیگری از این گفتگو درباره حضور ظریف در نشست مجمع عمومی سازمان ملل عنوان کرد: دلایلی که آمریکایی‌ها آقای ظریف را به عنوان مسؤول اصلی دیپلماسی کشور تحریم کردند، اخلال در فعالیت‌های ایشان و از جمله اخلال در حضور ایشان در مجمع عمومی سازمان ملل بوده است.

وی که با خبرگزاری صدا و سیما گفتگو می‌کرد، افزود: طبیعتا به لحاظ شکلی و قانونی آن‌ها حق چنین کاری را ندارند که از ورود روسای کشور‌ها و وزرای خارجه که برای مجمع عمومی سازمان ملل که سالانه تشکیل می‌شود جلوگیری کنند، به هر حال احتمال اخلال وجود دارد، ولی اگر شرایط خوب پیش برود این سفر توسط آقای ظریف و هیأت همراه انجام خواهد شد و دیپلماسی فعال ایشان در نیویورک و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل و در خود سازمان ملل پیگیری خواهد شد.

موسوی همچنین بیان کرد: باید کمی منتظر ماند تا ببینیم که شرایط به چه سمتی می‌رود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: