کد خبر : ۱۰۴۹۱
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲ -26 August 2019
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد که نباید اجازه داد نفتکش ایرانی «آدریان دریا ۱» محموله نفتی خود را به مشتریان تحویل دهد.
به گزارش «آزادی» «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه نفتکش «آدریان دریا ۱» را به ممانعت از تحویل محموله تهدید کرد.

وی در توییتر نوشت: «همه آماده کارزار ممانعت از حمایت مالی ایران از ترور، بی‌ثبات‌سازی جهان و نقض تحریم‌های بین‌المللی. محموله نفتی غیرقانونی ایران که توسط آدریان دریا ۱ به ترکیه می‌رود، نباید اجازه یابد که در بندر یا در دریا بار خود را تخلیه کند».

این نفتکش که پیشتر با نام «گریس ۱» فعالیت می‌کرد، بیش از یک ماه و نیم در جبل طارق در توقیف قرار داشت. مقام‌های این منطقه تحت حاکمیت انگلیس، گریس ۱ را به تلاش برای انتقال نفت به سوریه و نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا متهم کرده بودند. نهایتا دیوان عالی جبل طارق در حالی به رفع توقیف این کشتی رأی داد که واشنگتن این منطقه را برای ادامه بازداشت کشتی تحت فشار قرار داده بود.

بولتون در حالی ایران را به «نقض تحریم‌های بین‌المللی» متهم کرده که تحریم‌های آمریکا علیه ایران یکجانبه و نقض فاحش قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است که توافق هسته‌ای با ایران را تایید کرده بود.

بر اساس اطلاعات وبگاه‌های رصد تردد دریایی، آخرین مقصد اعلامی نفتکش آدریان دریا ۱، بندر «مرسین» بوده است. در حال حاضر نام مقصد کشتی، حذف شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار