کد خبر : ۱۰۴۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴ -25 August 2019
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار تصاویری از دیدارش با رئیس‌جمهور فرانسه، گفت: مسیر پیش رو، دشوار است، اما ارزش امتحان کردن دارد.

به گزارش «آزادی»، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه با انتشار تصاویری از گفت‌وگوهایش با مقام‌های فرانسوی در شهر «بیاریتز»، گفت: سفرش به این شهر در چارچوب پیگیری تعامل سازنده انجام گرفته است.
ظریف: دیپلماسی فعال در جهت تعامل سازنده ادامه دارد
وی در توییتر نوشت: «دیپلماسی فعال ایران در راستای تحقق تعامل سازنده، ادامه دارد. در حاشیه اجلاس گروه هفت در بیاریتز، پس از گفتگو‌هایی فشرده با ژان ایو لو دریان [وزیر خارجه فرانسه]و وزیر دارایی فرانسه، با امانوئل ماکرون [رئیس‌جمهور فرانسه]دیدار کردم. بعد نیز جلسه توجیهی مشترکی برای انگلستان و آلمان داشتیم.»

ظریف افزود: «مسیر پیش رو دشوار است، اما به امتحان کردنش می‌ارزد.»

ظریف: دیپلماسی فعال در جهت تعامل سازنده ادامه دارد

ساعاتی پیش اعلام شد که ظریف وارد شهر بیاریتز شده است. بنا بر اعلام سید «عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، این سفر در چارچوب رایزنی در مورد ابتکار‌های دیپلماتیک فرانسه صورت گرفته و قرار نیست در جریان آن میان ظریف و مقام‌های آمریکایی دیدار یا گفت‌وگویی صورت گیرد.

بنا بر اعلام اعضای گروه هفت، ایران یکی از موضوعات اصلی مورد بحث در روز نخست نشست سران این گروه بوده است. «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز گفت: همه شرکت‌کنندگان در این نشست بر لزوم کاهش تنش در روابط با ایران تأکید داشته‌اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: