کد خبر : ۱۰۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳ -20 August 2019
وزیر خارجه ایران گفت که روز جمعه در پاریس با ماکرون رئیس جمهور و لودریان وزیر خارجه فرانسه دیدار می کند.
وزیر خارجه ایران گفت که روز جمعه در پاریس با ماکرون رئیس جمهور و لودریان وزیر خارجه فرانسه دیدار می‌کند.

به گزارش آزادی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در دومین مقصد سفرش به سه کشور اروپایی و در دومین مقصد این سفر ساعتی قبل وارد استکهلم شد، در مراسم شب عید سعید غدیر در جمع ایرانیان مقیم سوئد حضور یافت.

وی در این مراسم طی سخنانی عنوان کرد: اتفاقی که افتاده با تحریم‌های آمریکا آثار درازمدتی خواهد داشت. آمریکا از قدرت دلار استفاده افراطی می‌کند و فشار آن به مردم ایران می‌آید. وی افزود: اروپایی‌ها بیش از حد با تحریم‌ها محافظه کاری می‌کنند.

وزیر خارجه درباره تروریسم اقتصادی اظهار داشت: درست است اسم من را گذاشتند در فهرست تحریم ها، اما خیلی هم به من فشار نیامده است. یکشنبه کویت بودم امروز در فنلاند با مقامات این کشور دیدار کردم و فردا در سوئد با وزیر خارجه دیدار می‌کنم و پنجشنبه در نروژ خواهم بود و جمعه نیز وزیر خارجه و رئیس جمهور فرانسه را می‌بینم.

ظریف بیان کرد: اینستکس مکانیسم خوبی است به شرط اینکه راه بیفتد. چند مشکل دارد باید داخل آن پولی برود و حتما باید پولی از نفت ایران وارد اینستکس شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوالی عنوان کرد: من همواره طرفدار گفتگوی منطقه‌ای بودم. ما باید برای روابط خوب با همسایگان تلاش کنیم. وزیر خارجه گفت: ایراد اصلی منطقه ما این است که فکر می‌کنند امنیت را باید از بیرون خرید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: