کد خبر : ۱۰۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸ -19 August 2019
فرمانده انتظامی استان البرز از کشف بیش از ۱۶۵۰ دستگاه استخراج‌گر ارز دیجیتال قاچاق در مناطق مختلف کرج خبر داد.
به گزارش «آزادی» سردار عباسعلی محمدیان با اعلام خبر کشف تعداد قابل توجهی دستگاه ماینر در کرج، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان البرز در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر نصب دستگاه‌های استخراج‌گر ارز دیجیتال در داخل باغی در منطقه کیانمهر کرج بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز ادامه داد: مأموران در بازدید از داخل باغ، ۶۲۰ دستگاه ماینر (بیت کوئین) نصب شده که در حال فعالیت بود، کشف و یک نفر را نیز دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با بیان این که کارشناسان ارزش تقریبی کالا‌های کشف شده را ۴۰ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: متهم در تحقیقات پلیسی ضمن اقرار به فعالیت خود در این زمینه، به دو مکان دیگر نگهداری ارز دیجیتال در مناطق ماهدشت و کیانمهر کرج اعتراف کرد.

وی افزود: مأموران پس از اعزام به ماهدشت کرج از داخل یک شرکت تزریق پلاستیک ۳۶ دستگاه ماینر فعال به ارزش تقریبی دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در منطقه کیانمهر نیز تعداد چهار کانکس مجهز به سیستم فن و سیم‌کشی شده و قفسه‌بندی دستگاه‌های ماینر، تعداد یک هزار و ۳۰ دستگاه استخراج رمز دیجیتال و مقادیر زیادی سیم و پاور به ارزش تقریبی ۷۰ میلیون ریال کشف و پنج نفر را در این رابطه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه کارشناسان، ارزش تقریبی کالا‌های مکشوفه را در مجموع ۱۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: پرونده متهمان برای رسیدگی و صدور رأی نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان البرز ارسال شد.

این مقام انتظامی متذکر شد: مقابله با قاچاق این دستگاه‌ها به صورت ویژه و مشترک در دستور کار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی، امنیت اقتصادی و اداره تعزیرات حکومتی استان البرز قرار دارد و با جدیت با اخلالگران اقتصادی برخورد می‌شود
برچسب ها: آزادی ، کشف ، دستگاه ، بیت کوین
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار