کد خبر : ۱۰۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴ -19 August 2019
شهردار تهران با اشاره به اینکه ذرات معلق در تهران سه برابر استاندارد جهانی است،‌گفت: با وجود اینکه تهران بیشترین حجم نخبگان و گردش سرمایه‌ای را دارداما در برخی از شاخص‌ها مانند آموزش و بهداشت دچار عقب‌ماندگی است
شهردار تهران با اشاره به اینکه ذرات معلق در تهران سه برابر استاندارد جهانی است، گفت: با وجود اینکه تهران بیشترین حجم نخبگان و گردش سرمایه‌ای را دارداما در برخی از شاخص‌ها مانند آموزش و بهداشت دچار عقب‌ماندگی است.

به گزارش آزادی ، پیروز حناچی در مراسم امضاء یادداشت تفاهم همکاری بین شهرداری تهران و سازمان نظام پزشکی کشور اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۷ مقابله با افسردگی را هدف قرار داد چرا که یکی از عارضه‌های زندگی شهری که کمتر به آن توجه شده موضوع افسردگی است.

وی افزود: گفتگو میان خانواده‌ها می‌تواند جهت مقابله با این مسئله حائز اهمیت باشد و تهران علیرغم اینکه بیشترین حجم نخبگان و گردش سرمایه را دارد، ولی در برخی از شاخص‌ها پایین است.

شهردار تهران ادامه داد: تهران در حوزه آموزش ابتدایی و متوسطه همچنین بهداشت و درمان تا حدودی نسبت به شهر‌های دیگر عقب‌ماندگی دارد و ضرورت داشته که به این موضوعات بیشتر توجه شود.

حناچی بیان د. اشت: ۹.۳ درصد تهرانی‌ها دیابت دارند و نیمی از آن‌ها از بیماری خود خبری ندارند. همچنین ۳۰ درصد قند خون کنترل نشده داشته و ۵۰ درصد مبتلا به کلسترول بالای خون هستند.

وی بیان داشت:‌همچنین ۳۰ درصد تهرانی‌ها تری‌کلیسیرید بالا دارند و از هر ۵ تهرانی یکی از فشار خون بالا رنج می‌برد همچنین میزان ذرات معلق هر چند که سال گذشته ۲۰ درصد کاهش یافت، ولی هنوز ۳ برابر استاندارد جهانی است.

شهردار تهران عنوان کرد: ۱۹.۳ درصد تهرانی‌ها چاق هستند که این رقم ۱.۷ درصد در بانوان بیشتر است و فرهنگ دوچرخه‌سواری پیامی در جهت تغییر شیوه زندگی و مقابله با این مشکلات خواهد داشت.

وی آمار بیماری‌های غیرواگیر در تهران را عارضه زندگی شهری دانست و عنوان کرد: من راهی کوتاه‌تر از استفاده از دوچرخه و تغییر سبک زندگی به نظرم نمی‌آید و معتقدم با پیوستن هر یک نفر به استفاده از دوچرخه یکی از خودرو‌های تک‌سرنشین کاسته خواهد شد.

وی تأکید کرد:‌۴۰ درصد آلودگی تهران ناشی از خودرو‌های شخصی است و اقدامات لازم را جهت توسعه حمل و نقل عمومی انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه همچنین از درمان در سطح تهران حمایت می‌کنیم گفت:‌البته تروما آمار بالایی در کشور به خود اختصاص داده و تهران نیز مستثنی نیست چرا که به طور کلی ۹۰ درصد حمل و نقل در کشور ما روی جاده‌ها انجام می‌شود.

حناچی خاطرنشان کرد: ۷۰۰ نفر در سال مستقیم و غیرمستقیم در پایتخت در اثر حمل و نقل با موتورسیکلت جان خود را از دست می‌دهند.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: