کد خبر : ۱۰۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴ -18 August 2019
روزنامه ژاپنی به نقل از منابع دپیلماتیک نوشت: محمد جواد ظریف قرار است در سفر به ژاپن در مورد وضعیت تنگه هرمز با مقامات ژاپنی گفتگو کند.

به گزارش «آزادی»،  ژاپن تایمز در حالی خبر سفر وزیر خارجه ایران به توکیو منتشر می‌کند که «تاکئو موری» معاون وزیر خارجه این کشور روز گذشته با ظریف در تهران دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار، با اشاره به گفتگو‌های سازنده‌اش با معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: توکیو برای روابط با تهران و تداوم رایزنی‌ها اهمیت زیادی قائل است.

وزیر خارجه ایران نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب و سازنده دو کشور و همچنین سفر تاریخی و مهم نخست‌وزیر ژاپن به تهران و دیدار با مقام معظم رهبری، از ادامه رایزنی‌ها با ژاپن در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای استقبال کرد.

همچنین سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و تاکئو موری معاون ارشد وزارت خارجه ژاپن در بیست و ششمین دور گفتگو‌های سیاسی دو کشور درباره برجام و تحولات منطقه رایزنی کردند.

در این نشست، گفتگو‌های صریحی در مورد روابط دوجانبه و راه‌های گسترش آن به عمل آمد و طرفین در خصوص تحولات مربوط به برجام و اوضاع منطقه خلیج فارس و آسیای غربی با یکدیگر تبادل نظر کردند.

معاونان وزیران امور خارجه دو کشور همچنین با اشاره به اهمیت سفر اخیر نخست وزیر ژاپن به تهران، علاقه مندی خود را به ادامه مشورت‌های عالیرتبه سیاسی ابراز کردند.

دور قبلی گفت: وگو‌های سیاسی ایران و ژاپن با حضور عراقچی و موری روز شنبه ۱۲ اسفند ۹۶ در تهران برگزار شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: