کد خبر : ۱۰۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶ -17 August 2019
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان واگذاری بندر چابهار به روس‌ها را تکذیب کرد.

به گزارش «آزادی»، بهروز آقایی با بیان این که شایعه واگذاری بندر چابهار به روسیه از اساس کذب محض است، اظهار گرد: هفته گذشته "میلوشکین سرگی" مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی استراخان روسیه صرفا برای بازدید از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های تجاری، ترانزیتی و اقتصادی بندر شهید بهشتی به چابهار سفر کرده بود.

وی ادامه داد: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی آستراخان روسیه در این بازدید به اهمیت و نقش بندر چابهار در اتصال بنادر حاشیه دریای خزر به اقیانوس هند اشاره و گفته بود دولت روسیه و شخص رئیس جمهوری پوتین برای استفاده از این بندر در انتقال کالا به سایر کشور‌ها بویژه شبه قاره هند تمایل دارند و در این بازدید درخواستی مبنی بر واگذاری یا اجاره این بندر به روس‌ها مطرح نشده است.

وی تصریح کرد: میلوشکین سرگی روز پنجشنبه مورخ ۲۴ مردادماه سال جاری از امکانات و زیرساخت‌های بندر چابهار بازدید و این بندر را در اتصال بنادر حاشیه دریای خزر به اقیانوس هند دارای اهمیت دانست و تاکید کرد روسیه از قابلیت‌های ترانزیتی در انتقال کالا از این بندر بهره گیری خواهد کرد.

وی افزود: بندر چابهار با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هشت و نیم میلیون تن کالا و وجود زیرساخت‌ها و تجهیزات در زمینه ترانزیت کالا، می‌تواند نقش مهمی در توسعه روابط کشور‌های CIS، روسیه، افغانستان با کشور‌های حوزه دریای عمان و اقیانوس هند داشته باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: