آزادی

سهامداران معترض در بازگشت به خیابان خواستار شدند:

بازار پایه فرابورس را از چنبره سفته بازان نجات دهید!

در روزهایی که بورس اوراق بهادار دچار نوسان شده و بسیاری از تازه واردهای این دنیای متفاوت را نسبت به ادامه سرمایه گذاری در این مسیر دچار شک و تردید کرده، برای دومین بار در ماه جاری زنگ هشدار جدی برای یکی دیگر از بورس های کشورمان به صدا در آمد.

هشت تغییر رقم خورده در بازار مسکن در کشور در سال 98

مسکن یا سرپناه یکی از اساسی ترین نیازهای اجتماعی انسان است که در تعریف مورد وثوق جهانیان، چیزی بیشتر از چهاردیواری و مشتمل بر مفاهیمی مانند زیرساخت های اولیه، آسایش خانوار، دسترسی و امنیت کافی و... است اما وقتی بحث «اقتصاد مسکن» مطرح است، اوضاع ورای این حرف هاست.
کشمکش سوال آفرین دو وزارت خانه برای تعیین تکلیف یک صندلی؛

وقتی «مدیرعامل» رایتل، مساله است اما ورشکستگی آن بر مبنای قانون تجارت، خیر!

با کشمکش جانانه دو وزارت خانه، مدیرعامل تازه نصب شده رایتل از کار کناره گیری کرد تا وضعیت در این اپراتور تلفن همراه به روال سابق بازگردد. اتفاقی که ساده نیست آن را خوب یا بد توصیف کنیم!

فرار مالیاتی بسیار کلان پزشکان؛ واقعیت یا دروغ؟!

با مقاومت شدید پزشکان در نصب کارتخوان در مطب ها، سال گذشته اتفاقی در مجلس شورای اسلامی کلید خورد که حالا در آستانه اجرایی شدن است؛ رویدادی که برخی آن را مقابله با فرار کلان مالیاتی این قشر می‌خوانند.

شاخص بورس از ۲۹۴ هزار واحد هم گذشت

فعالان بازار سهام در اولین روز این هفته شاهد ثبت رکورد جدید در این بازار بودند؛ بطوریکه شاخص کل بورس برای اولین بار توانست از نیمه کانال ۲۹۴ هزار واحدی بالاتر رود.

نگاهی متفاوت به یارانه دولت به هیات‌های عزاداری محرم و چند سوال

موضوعی که انتقادات زیادی را متوجه مسئولان کرده و این سوال را موجب شده که چگونه ارائه بسته های حمایتی به مردم و عرضه کالا زیر قیمت بازار به عموم مردم در دستور کار دولتمردان قرار ندارد؟ آیا حمایت از هیات های عزاداری بر حمایت از عموم مردم و اقشار آسیب پذیر اولویت دارد؟

چقدر از بدهی‌های دولت تسویه شد؟

گزارش‌ها نشان می‌دهد در مجموع در سال گذشته ۷۳ هزار و ۸۷۷ میلیارد تومان بابت پرداخت بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت شده است.
اخبار اقتصاد